Valentínske degustovanie v pezinských pivniciach sa vydarilo

Marec 2012 / Prečítané 991 krát
Aj na vínach Milana Skovajsu si ochutnávači zgustli.   V sobotu 18. februára sa už po štvrtýkrát v našom meste uskutočnilo podujatie Pezinské vínne pivnice. Za veľmi krátky čas sa stala táto forma vinárskej turistiky jednou z najpopulárnejších kultúrno-spoločenských akcií v Pezinku. Potvrdzuje to aj množstvo predaných lístkov a zúčastnených ľudí.
   Organizátor podujatia občianske združenie Museum Vinorum so svojimi partnermi Malokarpatským múzeom, Združením pezinských vinohradníkov a vinárov a mestom Pezinok pripravili tento rok 26 zastávok, počas ktorých mohli návštevníci degustovať vína od 34 vinárov. Zastúpení boli všetci domáci výrobcovia vína, ktorých doplnili vybraní pozvaní hostia z okolitých obcí, čím sa Pezinské vínne pivnice stali najozajstnou prehliadkou najlepších vín z Pezinka a blízkeho okolia.
   Akiste aj táto skutočnosť spolu s vydareným počasím spôsobili, že nálada počas podujatia bola vynikajúca a organizátor dostal množstvo pozitívnych ohlasov. Návštevnici na niekoľkých zastávkach určite ocenili aj ponúkané regionálne gastronomické špeciality či kvalitné slovenské syry. Už teraz sa tešíme na budúci ročník, kedy Pezinok oslávi sviatok svätého Valentína spôsobom sebe vlastným.
 
Martin Hrubala

Ohodnoťte článok: