Brigády na revitalizácii pezinského chotára

Marec 2012 / Prečítané 1883 krát
   Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov v spolupráci s Mestom Pezinok usporiadali v sobotu 17. marca brigádu v okolí vinohradov pri Kejde. Na brigádu za pekného slnečného počasia prišli viacerí vinohradníci a vinári, medzi ktorými bol tiež primátor mesta Oliver Solga a jeho zástupcovia Miloš Andel a Ján Čech. Veľmi účinne pomohli aj firmy ecorec Slovensko, VPS – Vinárstvo Pavelka a syn a Vinárske družstvo podielnikov Karpaty, ktoré poskytli pracovníkov i techniku. Brigádnici čistili kanály od náletových drevín, upravovali okolie ciest vinohradníckeho chodníka a spaľovali staré skládky révy.
   Ďalšia brigáda, ktorej zámerom je pokračovať v uvedených prácach, sa uskutoční v sobotu 28. apríla so zrazom o 9.00 hod. pri Kejde. Na brigádu pozývame aj ostatných Pezinčanov. Príďte pomôcť pri revitalizácii pezinského chotára. Organizátori sľubujú, že brigádnikov pohostia kvalitnými vínami z Vínnych trhov.
   Upozorňujeme občanov a majiteľov vinohradov, aby nevyvážali a neukladali v chotári odpad po reze viniča, tento je povinný likvidovať každý sám.
   Zároveň vyzývame majiteľov vinohradov, aby sa o ne starali v zmysle zákona o ochrane pôdy.
Druhú júlovú sobotu sa uskutoční v lokalite Stará hora a okolí prvýkrát podujatie s názvom Víno a levanduľa. Organizátori očakávajú, že o toto podujatie priamo vo vinohradoch bude zo strany verejnosti i zahraničných hostí veľký záujem, aj preto žiadajú vinohradníkov, aby sa postarali o svoje vinohrady a prispeli tak k dobrej reprezentácii pezinského vinohradníctva.
 
(ob)
 

Ohodnoťte článok: