Ocenenie projektu prevencie kriminality

Marec 2012 / Prečítané 1630 krát
   V národnej súťaži zameranej na prevenciu počítačovej kriminality a bezpečného používania nových technológii v roku 2011 pod názvom Bezpečné používanie nových technológií, získal projekt Občianskeho združenia Spoločne proti kriminalite prvé miesto. Súťaž vyhlásili eSlovensko, Ministerstvo vnútra SR, Únia miest Slovenska, Slovenský výbor pre UNICEF, Slovanet, SK-NIC a Slovak Telekom s podporou Európskej komisie v rámci komunitárneho programu Safer Internet plus.
   Za úspešným projektom stojí predovšetkým riaditeľ OZ SPK Bc. Miroslav Schlesinger, ktorý robí osvetu v tejto problematike na základných a stredných školách v takmer všetkých regiónoch Slovenska. V priebehu dvoch rokov realizácie prevencie počítačovej kriminality s osobitným zameraním na riziká sociálnych sietí sa mu podarilo zvýšiť bezpečie detí na sociálnych sieťach a zabezpečiť kvalitnú národnú medializáciu. V oblasti prevencie zaviedol úplne novú formu aktivít, v ktorých využíva prácu psa – canisterapeuta.
   Miroslav Schlesinger je koordinátorom prevencie kriminality Mestskej polície v Pezinku, autorom viacerých kníh a publikácií a aktívnym propagátorom a inštruktorom bojových športov a umení.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: