Pýtame sa poslancov MsZ

Marec 2012 / Prečítané 1717 krát
   Od januára uverejňujeme odpovede poslancov Mestského zastupiteľstva v Pezinku na tri rovnaké otázky. V tomto čísle odpovedá:
Mgr. Daniela Bauerová, poslankyňa za volebný obvod č.IV

1) Čo považujete za prioritu vo vašom volebnom obvode?

- Elementárnu opravu tých úsekov chodníkov, ktoré sú už roky v havarijnom stave. Nadľahčene poviem, že nie všetci vlastníme auto a sme nútení riskovať, že si buď vyvrtneme nohu, alebo nás zrazí čosi na ceste.

2) Ako by ste zlepšili komunikáciu medzi poslancami a občanmi?

- Seriózne možnosti ponúkol Doc. Alexy v minulom čísle. Môj nápad je: viac chodiť po pezinských uliciach pešo a viac sa na občanov usmievať.


3) Čo podľa Vás chýba v Pezinku?

- Voľné miesta v predškolských zariadeniach. Ak je faktom , že demografický ukazovateľ hovorí o počte 300 pezinských škôlkárov pre nasledujúci školský rok, potom naše mestské materské školy sú schopné kapacitne pokryť polovicu (!) z tohto počtu detí. Navyše existuje zostatok detí z minulého šk. roka, ktoré nemali to šťastie byť umiestnené, zároveň si ich rodičia nemohli dovoliť zaplatiť súkromné MŠ. Čo navrhujem urýchlene urobiť? Zmobilizovať všetku energiu a ponechať na odborníkov, či je lepšie postaviť nový predškolský priestor, nadstaviť starý atď. Ako učiteľka ručím za to, že investícia do detí a mládeže má vysokú návratnosť.
 
(r)
 

Ohodnoťte článok: