Pezinskí zjazdoví lyžiari

Február 2012 / Prečítané 1891 krát
   Lyžiarsky klub Baba v roku 2004 obnovil po viac ako dvanástich rokoch svoju pretekársku činnosť. V súčasnosti klub združuje 76 detí vo veku od 4 – 13 rokov, z ktorých už viac ako polovica reprezentuje naše mesto na verejných pretekoch ako napr. Majstrovstvá Bratislavy, krajské, ale aj preteky Slovenského pohára. Zúčastnili sa aj podujatí Slalom na suchu na bratislavskej Kolibe, kde chlapci v kategórii do 6 rokov obsadili prvé tri miesta.
   Zjazdové lyžovanie je krásny a náročný šport, ktorý si vyžaduje celoročnú kondičnú a všeobecnú pohybovú prípravu. Atletika, gymnastika, korčuľovanie, bicyklovanie a rôzne balančné cvičenia u detí rozvíjajú zmysel pre orientáciu v priestore, ich ohybnosť a silu, dynamiku a zároveň rovnováhu. Samotný tréning a suchá príprava pomáha zvládnuť náročné oblúky, ktoré si v rýchlosti s patričnou dávkou adrenalínu naklonia srdcia detí aj nás dospelých.
V klube LK Baba sa o tréningovú činnosť stará trojica trénerov Peter Galba, Andrej Tichý a Jaroslav Ančic ml., ktorých lyžovanie tiež „ dostalo “ už v detskom veku. Či na snehu alebo na vode.
   Touto cestou sa chceme v mene všetkých rodičov malých lyžiarov poďakovať samotnému klubu LK Baba za ústretovosť, technickú a materiálnu podporu pri tréningoch v strediskách Pezinská Baba a Zochova chata. Ďakujeme aj našim trénerom, obci Viničné za zapožičanie trávnatej a betónovej plochy pri Kultúrnom dome a Miroslavovi Gajdošíkovi za umožnenie bezpečného korčuľovania v kameňolome.
 
Za rodičov: R. Schvarc, V. Martinec, M.Kl
 

Ohodnoťte článok: