MKP sa stal organizátorom extraligového turnaja

Február 2012 / Prečítané 1702 krát
   Vo svojej štvrtej sezóne v Slovenskej extralige dosiahol Mariášový klub Pezinok (MKP) svoj vytúžený cieľ. Po vyrovnaných výkonoch na všetkých dvanástich extraligových turnajoch v minulom roku sa nám v súťaži družstiev podarilo obsadiť 11. miesto, čo bolo jedným z kritérií pre pridelenie extraligového turnaja. Predstavenstvo Slovenského zväzu mariášových klubov, aj napriek tomu, že MKP doteraz ešte takýto turnaj neusporiadal, rozhodlo, že nášmu klubu túto poctu pridelí. Pri rozhodovaní zväzu zohrala určite nemalú rolu skutočnosť, že v Pezinku sa už roky koná jedno z najmasovejších regionálnych podujatí – Otvorené majstrovstvá okresu. Tieto sa svojou náročnosťou na prípravu a organizáciu (vlani sa ich zúčastnilo 213 hráčov) v mnohých aspektoch vyrovnajú extralige.
   V dobe, keď čítate tento článok, je turnaj – Veľká cena Pezinka už odohratý. Prebehol 18. februára, tesne pred uzávierkou tohto čísla vášho obľúbeného periodika. Nakoľko sa jedná o podujatie pre registrovaných hráčov, rozhodli sme sa, že mu nebudeme robiť priveľkú publicitu, aby nedošlo k zámene s Otvorenými majstrovstvami a nestalo sa, že naši skalní pricestujú do Pezinka v dobrej viere za dobrým mariášom a turnaja sa nebudú môcť zúčastniť. V budúcom čísle uverejníme viac informácií o Veľkej cene. Zároveň si budete môcť prečítať viac aj o Otvorených majstrovstvách okresu. Tieto sú prístupné širokej mariášovej verejnosti. Pre určité kolidovanie so Slovenskou extraligou sme tento ročník posunuli z tradičného „jozefského“ termínu na sobotu 28. apríla. Veríme, že i napriek tejto zmene si do Pezinka nájde cestu veľa mariášistov a rekord účasti z minulého roka ešte prekonáme.
   Za MKP môžem povedať len toľko, že urobíme všetko pre to, aby sme umiestnenie z minulého roka obhájili, aby extraliga v mariáši v Pezinku zostala a stala sa tak trvalým podujatím, ktoré sa v našom meste konajú. Do piatej sezóny vstupujeme posilnení o niekoľko kvalitných, ostrieľaných hráčov, ktorí majú ambície stať sa mariášovými „Pezinčanmi“ a pomôcť nám náš dlhodobý cieľ naplniť.
   V krátkom odzretí za minuloročnou sezónou, treba vyzdvihnúť výkony hráčov, ktorých podiel na postupe do extraligy bol azda najmarkantnejší. V jednotlivcoch sa najlepšie umiestnili Ján Gálik (17. miesto na Slovensku), Anton Jurkovič (24.) a Ferdinand Janík (34.). Do prvej stovky sa dostali ešte Pavol Rariga (37.), Ing. Rudolf Bilka (59.) a Ing. Peter Pavlík (98.). Dúfame, že tento trend potrvá a v budúcnosti dosiahneme ešte väčšie úspechy.
   Žiaľ, sezóna 2011 priniesla aj smutnejšie chvíle. Opustili nás zakladajúci členovia a poprední hráči klubu Ing. Ján Zelenay a Ferdinand Zambo. Chýbajú nám ľudsky, kamarátsky aj hráčsky. Ich prínos k činnosti klubu bol nenahraditeľný. Chlapci, ďakujeme vám.
   Aspoň v skratke uvádzame výsledky Extraligy v Pezinku 18.2.2012. Najlepším hráčom MKP bol Ferdinand Janík, ktorý skončil na piatom mieste. Naše družstvo sa spomedzi 20 súťažiacich umiestnilo na 4. mieste. Víťazom sa stal Michal Berdák z Michaloviec, druhý bol Štefan Zelman zo Šale-Veča a tretí Jozef Sedlák z klubu Vysoké Tatry. Celkove sa zúčastnilo 339 hráčov z celého Slovenska.
 
Ing. Michal Pitoňák
 

Ohodnoťte článok: