Týždeň slovenských knižníc

Február 2012 / Prečítané 1570 krát
   Aj tento rok je posledný marcový týždeň venovaný podujatiu Týždeň slovenských knižníc (TSK). V dňoch 26. marca – 1. apríla slovenské knižnice prostredníctvom množstva tradičných aj netradičných podujatí pripomenú svoje poslanie v spoločnosti ako dôležitých kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií prístupných každému jednotlivcovi. Preto tohtoročné motto TSK znie Knižnice pre všetkých.
   Aj Malokarpatská knižnica v Pezinku, Holubyho 5 pozýva všetkých záujemcov na podujatia, ktoré počas tohtoročného Týždňa pripravila. Dospelých čitateľov pozývame na autorskú besedu s Ľubošom Juríkom a jeho synom Martinom. Deti sa stretnú na besedách so spisovateľmi Vierou Valachovičovou-Ryšavou, Braňom Jobusom a s astrológom Dušanom Kalmančokom. Počas TSK sa bude konať aj celoročné vyhodnotenie Literárno-výtvarnej súťaže.
   Týždeň slovenských knižníc vyvrcholí 30. marca medzinárodným podujatím na podporu čítania detí Noc s Andersenom 2012, do ktorého sa Malokarpatská knižnica v Pezinku opäť zapojí. Deti budú mať príležitosť stráviť v knižnici noc v spoločnosti príbehov, hier a zaujímavých ľudí. Podrobný program TSK nájdete na webovej stránke Malokarpatskej knižnice v Pezinku http://www.kniznicapezinok.sk.
   Sprievodnými akciami v Týždni slovenských knižníc bude odpúšťanie poplatkov za upomienky a zápis detí do 15 rokov zdarma ( platí v Malokarpatskej knižnici v Pezinku a v pobočke na Cajlanskej ulici).
   V priebehu celého mesiaca organizujeme podujatie s názvom Kniha ide za vami – spríjemnite si chvíle čítaním. Ponuka kníh na požičiavanie v priestoroch zdravotných a sociálnych zariadení v Pezinku. Zároveň vás pozývame na marcovú burzu vyradených a darovaných kníh 3+1 zdarma. Cena jednej knihy 0,50 €. Zaujímavou bude tiež MiniMaxi výstavka v priestoroch knižnice.
 
Oľga Rybecká

Ohodnoťte článok: