Výstava a krst „zlatej“ knihy

Február 2012 / Prečítané 1868 krát
   Napriek chladnému zimnému počasiu prišlo do výstavných priestorov Pálfyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave stovky hostí. Nechýbali medzi nimi ani Pezinčania. Stredobodom pozornosti boli dvaja z nich – autori vystavených diel Júlia a Igor Piačkovci.
   Júlia Piačková prekvapila a potešila návštevníkov veľkorozmernými dielami a jej manžel Igor sa prezentoval desiatkami svojich prác v nádhernej knihe viazanej v zlatej tkanine pod názvom Tisíc a jedna noc. Kniha vyšla vo vydavateľstve IKAR ako v poradí už ôsmy a záverečný diel osobitnej edície, ktorú pripravil a preložil profesor Ján Paulíny, náš významný arabista.
   Súčasťou vernisáže bol krst novej knihy. Teoretik umenia Ľudovít Petranský privítal aktérky slávnostného aktu – známu slovenskú umelkyňu Soňu Valentovú a hudobného hosťa Katarínu Hasprovú, ktorá svojím vystúpením prispela k noblesnej atmosfére významného kultúrneho podujatia. Počas prezentácie knihy podľa arabských tradícií bol „vypustený džin z fľaše“ a krstilo sa pravým arabským ginom.
   Potom moderátor pri príležitosti životných jubileí autorov diel vyspovedal manželov Piačkovcov i prítomné umelkyne, profesora Paulínyho i riaditeľku vydavateľstva IKAR Ing. Valeriu Malíkovú. Igor Piačka obdaroval prítomných grafickým listom, ktorý osobitne pripravil na túto príležitosť.
   Bratislavskú výstavu, ktorá trvala od 12. 1. do 10. 2., si so záujmom pozreli mnohí Pezinčania.
 
 
Peter Ronec


Aktéri krstu novej knihy: zľava Ján Paulíny, Soňa Valentová, Igor Piačka, Valeria Malíková a Katarína Hasprová.
 

Ohodnoťte článok: