Nedajte šancu zlodejom

Február 2012 / Prečítané 1594 krát
Kufríky, kabelky, peňaženky na sedadlách v autách sú lákadlami pre páchateľov krádeží
   V poslednom období bolo zaznamenaných niekoľko prípadov krádeží vlámaním do osobných motorových vozidiel v našom okrese. Upozorňujeme vodičov, aby si dávali pozor hlavne na parkoviskách pri nákupných centrách. V žiadnom prípade ani počas krátkej neprítomnosti nenechávajte vo vozidlách doklady, peňaženky, kabelky, kufríky, príručné tašky, notebooky. Zlodejovi stačí aj niekoľko minút na ich odcudzenie a pritom vám spôsobí škodu aj na samom vozidle. O tom, že si vodiči tieto veci nechávajú vo vozidlách počas svojej neprítomnosti, svedčia aj posledné zaznamenané prípady.
   Pezinská polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo behom desatich minút za bieleho dňa 6. februára na parkovisku pred jedným z hypermarketov v Pezinku. Zlodej z tam odstaveného uzamknutého osobného motorového vozidla odcudzil rôzne doklady a finančnú hotovosť vo výške 1530 eur.
   Dvadsať minút nepozornosti v poobedňajších hodinách 5. februára stačilo zlodejovi v obci Jablonec, keď na odstavenom osobnom motorovom vozidle rozbil okno a z vozidla odcudzil dámsku kabelku s dokladmi a finančnou hotovosťou. Poškodeným vznikla škoda vo výške 420 eur.
   Behom krátkej chvíľky pred obedom 3. februára stihol zlodej z neuzamknutého osobného motorového vozidla na Bratislavskej ulici v Pezinku odcudziť príručnú koženú pánsku tašku s dokladmi, finančnou hotovosťou a kľúčmi, čím majiteľovi vznikla škoda vo výške 2287 eur.
   Polícia po páchateľoch krádeží, ako aj odcudzených veciach, intenzívne pátra a s cieľom predísť takýmto prípadom si dovoľuje občanov upozorniť na to, aby si dávali na svoje veci pozor, nenechávali ich bez dohľadu a nedávali zlodejom šancu tak ľahko sa ich zmocniť.
 
(OR PZ-Vnútorný odbor)
 

Ohodnoťte článok: