Prístrešok pre bezdomovcov

Február 2012 / Prečítané 1683 krát
   Jednou z najzraniteľnejších skupín ľudí počas zimy sú bezdomovci. Aj v našom meste žijú ľudia, ktorí sú bez domova a žijú na ulici. Týmto ľuďom mesto poskytuje sociálnu službu – ubytovanie za účelom prenocovania. V Nocľahárni na Bratislavskej ulici č. 22 môže byť ubytovaných 13 mužov a 3 ženy v zimnom období od 17.00 do 7.00 hod. V súčasnosti túto službu využíva 11 mužov a dve ženy. Mesto Pezinok mesačne stojí jedno lôžko 211 €.
   Cez tohtoročnú zimu sme otvorili vyhradené priestory nocľahárne aj pre tých, ktorí žijú celý rok na ulici. Túto možnosť využilo priemerne denne 12 ľudí v závislosti od počasia.
   Počas pracovného týždňa sú vyhradené priestory nocľahárne otvorené aj doobeda. V čase od 7,30 do 11,30 hod. sa ľuďom poskytuje teplé jedlo, oblečenie, môžu si vykonať nevyhnutnú základnú hygienu. O tieto služby má záujem denne priemerne 17 ľudí. Služby zabezpečujú piati dobrovoľníci, ktorí vykonávajú aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby v Nocľahárni. Oblečenie poskytli obyvatelia Pezinka a okolia, potraviny nám sponzorsky zabezpečuje Maltézsky rád, Centrum pre rodinu, spoločnosť Vitana a jednotlivci.
 
Mgr. Renáta Minarovičová, vedúca odd. Š a SS
 

Ohodnoťte článok: