AD: O pezinskej skládke v Luxemburgu

Február 2012 / Prečítané 2187 krát
   Spolu s ďalšími 42 občanmi sme žalobcami v konaní vo veci zákonnosti povolenia Novej skládky. Ako dvaja zo žalobcov sme sa zúčastnili samotného pojednávania na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu (ESD).Chceli by sme sa touto cestou poďakovať našej právnej zástupkyni Mgr. Zuzane Čaputovej za doterajšiu osobnú statočnosť v tejto kauze a za skvelú prezentáciu a obhajobu našich práv pred Veľkou komorou ESD. Nech už bude rozhodnutie ESD akékoľvek, Mgr. Čaputová zanechala v Luxembursku svojou prácou a vystúpeniami v nás zúčastnených ten najlepší dojem. Jej dôkladná pripravenosť, jasnosť argumentov, profesionálne vystupovanie v kombinácii s ľudským pohľadom na vec nás opäť presvedčili o správnej voľbe našej zástupkyne.
   Je nám však ľúto, že autor „ra“ (pozn.: Mgr. Oliver Solga) v samotnom článku jedinečnosť práce advokátky Zuzany Čaputovej v prospech nás všetkých opomenul.
 
Marián Šipoš, ,Vladimír Mizerák
 
Vyjadrenie primátora Olivera Solgu:
   - Angažovanosť a postoj Zuzany Čaputovej v boji proti skládke v Novej jame som si vždy vážil a vážim si aj naďalej. Bol som to práve ja, ktorý som ju nikde nezabudol pripomenúť, vrátane návrhov na jej domáce i zahraničné ocenenia. Žiaľ, bolo to práve mesto Pezinok a kancelária G. Lehnerta, zastupujúca občanov Pezinka (boli prítomní aj v Luxemburgu), ktorí neboli spomenutí ani v jednom vystúpení pani Čaputovej, vrátane trojstránkového textu v týždenníku Týždeň. Boli to však moji spolupracovníci a spomínaná právnická kancelária, ktorí pripravili dôležité materiály do Luxemburgu a ktoré boli poskytnuté aj pani Čaputovej. (Mimochodom práve M. Šipoš bol pri tom).
   Napriek časovej tiesni (po uzávierke januárového Pezinčana) mohli Marián Šipoš aj Vladimír Mizerák svoje dojmy z Luxemburgu napísať a uverejniť. Namiesto toho však opäť vrážajú klin do jednotného postupu vedenia mesta, občanov a aktivistov v boji proti skládke. Je načase, aby sa pravdivo a nahlas hovorilo o tom, kto má aké pohnútky a aké ciele dlhodobo sleduje v kauze Nová jama. A prečo práve im dvom „nesedia“ moje jednoznačné postoje v tejto kauze.
Chýbalo mi meno Zuzany Čaputovej
   Som stálym čitateľom mesačníka Pezinčan, hoci žijem dlhšiu dobu v austrálskej Sydney. Podrobne ste informovali o skládke v Novej jame, aktivitách na námestí v Pezinku ako aj pred Úradom vlády SR v Bratislave a naposledy o súdnom konaní v Luxemburgu. Pozastavil som sa  nad tým, že meno jednej z hlavných aktérok v boji proti pezinskej skládke bolo v článku vynechané. Mám na mysli Mgr. Zuzanu Čaputovú, ktorá venovala danému problému veľa času a právne zastupovala občanov mesta Pezinka v spore v Luxemburgu. Myslím si, že Mgr Zuzana Čaputová si zaslúži uznanie za svoju prácu a jej meno malo byť v článku „O pezinskej skládke v Luxemburgu“ spomenuté.
 
Ing. Juraj Weiss
 

Ohodnoťte článok: