Na Babu budú jazdiť nové nízkokapacitné autobusy

Február 2012 / Prečítané 2406 krát
Slovak Lines vychádza v ústrety cestujúcim
   Slovak Lines zareagoval na obmedzenie dopravy na Pezinskej Babe kúpou nových autobusov IVECO Daily First pre prímestskú dopravu. Po vybavení potrebných formalít začínajú autobusy jazdiť na tejto prímestskej linke.
   Nové nízkokapacitné dvadsaťšesťmiestne autobusy sú plne klimatizované, vybavené pohodlnými sedadlami s bezpečnostnými pásmi, vyklápacími oknami a úložným priestorom na príručnú batožinu nad hlavami cestujúcich. Je v nich vyhradený priestor pre detský kočík so sedadlom pre matku.
   Nakoľko vozidlá spĺňajú najprísnejšie kritériá pre ekologickú jazdu a ich celková hmotnosť je menej ako 7,5 t, boli zaradené na linky jazdiace cez horský priechod Pezinská Baba. Vďaka nim môže byť aj naďalej zabezpečené čo najkratšie spojenie Malaciek, Pezinka a Modry, resp. priľahlých obcí.
  
„Hlavne išlo o to, že na Pezinskej Babe prišlo z dôvodu havarijného stavu vozovky k viacerým obmedzeniam. Jedno z nich je zakázaný prejazd vozidiel s hmotnosťou nad 7,5 t. Najskôr mali autobusy výnimku, neskôr bola aj táto zrušená. Na linku sme preto nasadili nízkokapacitné autobusy, ktoré sme mali v našom vozovom parku k dispozícii. Tieto autobusy však z nášho pohľadu nespĺňali všetky potrebné predpoklady a preto sme súčasne začali s dodávateľmi rýchlo rokovať o kúpe nových – modernejších autobusov. Zakúpili sme dva autobusy IVECO Daily First. Kvôli cestujúcim sme radi, že sa nám toto všetko podarilo v relatívne krátkom čase a dúfame, že to ocenia aj samotní cestujúci,“ povedala nám Mgr. Eva Vozárová, hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines.
 

Ohodnoťte článok: