Vianočný turnaj žiakov vo futbale

Január 2012 / Prečítané 1118 krát
   Počas posledného predvianočného víkendu súperili v športovej hale SOŠ v Pezinku o Pohár primátora mesta Pezinok mládežnícke futbalové družstvá nielen z nášho regiónu.
   Podobne ako v minulých rokoch sa v Pezinku v tomto čase stretli mladé futbalové nádeje. Novovzniknuté občianske združenie PŠC Pezinok Junior pripravilo dvojdňový turnaj až v troch vekových kategóriách.
   V sobotu 17. decembra si zmerali sily prípravky U11 a družstvá mladších žiakov U13. V kategórii prípraviek získali prvé miesto chlapci z maďarského Mosonmagyaróváru a obhájili tak celkové prvenstvo z predchádzajúceho ročníka. Na druhej priečke sa umiestnili hráči Spartaku Trnava a tretí bol ViOn Zlaté Moravce. Domáci Pezinčania skončili štvrtí pred dievčatami Slovana Bratislava.
   Medzi mladšími žiakmi sa z víťazstva radovali hráči Ivanky pri Dunaji, ktorí sa na turnaji predstavili vôbec prvýkrát a uchmatli tak Pezinku obhajobu prvenstva v tejto vekovej kategórii. Domáci obsadili druhú priečku pred Mosonmagyaróvárom, žiačkami bratislavského Slovana a výberom oblastného futbalového zväzu.
   Nedeľa patrila kategórii starších žiakov U15. Do Pezinka pricestovali okrem iných aj prvoligové družstvá ako Slovan Levice či chlapci MŠK Žilina, ktorých prišiel osobne povzbudiť aj hráč žilinského áčka Tomáš Majtán. Jeho podpora im priniesla šťastie v súboji o 3. miesto, v ktorom zdolali bratislavské Domino až po penaltovom rozstrele. Vo finále nastúpili trnavskí spartakovci proti Leviciam a po zaslúženom víťazstve 5:3 odovzdal primátor Oliver Solga putovný pohár „bílým andelom“.
   Podujatie sa organizátorom opäť vydarilo a od zúčastnených výprav prijímali len pozitívne ohlasy, čo ich motivuje pokračovať v príprave turnaja i do budúcich rokov.
Konečné poradie všetkých zúčastnených družstiev:
U11 - 1. Mosonmagyaróvár, 2. FC Spartak Trnava, 3. ViOn Zlaté Moravce, 4. PŠC Pezinok Junior, 5. ŠK Slovan Bratislava - žiačky U13 - 1. FK Slovan Ivanka pri Dunaji, PŠC Pezinok Junior, 3. Mosonmagyaróvár, 4. ŠK Slovan Bratislava -žiačky, 5. Výber ObFZ
Kategória U15 – 1. Spartak Trnava, 2. FK Slovan Levice, 3. MŠK Žilina, 4. LP Domino Bratislava, 5. Výber ObFZ, 6. FK Slovan Ivanka pri Dunaji, 7. PŠC Pezinok Junior.
 
Roman Farkaš
 

Ohodnoťte článok: