BSK chce podporiť záujem mladých ľudí o čítanie

Január 2012 / Prečítané 1667 krát
   „Vráťme knihy do škôl“ je názov projektu, ktorým chce Bratislavský kraj v spolupráci s internetovým knihkupectvom www.abcknihy.sk  podporiť záujem mladých ľudí o čítanie kníh ako dôležitého prostriedku ich osobnostného rozvoja. „ Hlavným cieľom akcie je spopularizovať čítanie kníh u stredoškolskej populácie. Pre vzdelávanie nielen mladej generácie, ale populácie ako takej je dôležité, aby knihy boli jej trvalou súčasťou. Myslím si, že nové médiá sú skôr doplnkom toho, aby ľudia čítali knihy, ako priamou konkurenciou,“ povedal župan Pavol Frešo. Súťaž bude prebiehať od 1. decembra 2011 do 31. januára 2012. Zapojiť sa môžu študenti stredných škôl a učilíšť v rámci celého územia SR.
   Študenti si zvolia knihu podľa vlastného výberu. Podmienkou zaradenia do súťaže je zaslanie textu v rozsahu minimálne 0,5 normostrany, v ktorom súťažiaci popíšu, prečo si konkrétnu knihu zvolili a čo im jej prečítanie prinieslo. Text spolu so svojimi kontaktnými údajmi zašlú v elektronickej podobe na adresu sutaz@abcshop.sk. Nebude sa hodnotiť úroveň príspevku, výhercovia budú vylosovaní. Bližšie informácie o súťaži možno získať aj na telefónnom čísle +421 (0) 32 776 21 90 počas pracovných dní od 10.00 do 16.00 hod. Akciu podporilo aj knižné vydavateľstvo Ikar.
   Pre výhercov sú pripravené hodnotné ceny ako napríklad elektronická čítačka kníh, encyklopédie či poukážky na nákup kníh v spomínanom internetovom kníhkupectve. Žrebovanie výhercov sa uskutoční 10. februára 2012. Zoznam výhercov bude uverejnený na webových stránkach www.bratislavskykraj.sk  a www.abcknihy.sk .
 
Mgr. Iveta Tyšlerová
 

Ohodnoťte článok: