Na súde za útok na policajta

Január 2012 / Prečítané 1660 krát
   Okresný súd v Pezinku na hlavnom pojednávaní 20. januára 2012 vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa a ublíženia na zdraví, ktorého sa dopustil občan Pezinka Matúš J. proti príslušníkovi Mestskej polície Jozefovi Čekeľovi dňa 2.4.2011, na základe dohody medzi prokurátorom a právnym zástupcom obžalovaného 23-ročného Matúša , uznesením rozhodol o vrátení veci do prípravného konania s cieľom prijať dohodu o vine a treste. Obžalovaný tým v plnej miere priznal spáchanie zločinu.
   Na základe uvedenej skutočnosti poškodenému príslušníkovi Mestskej polície v Pezinku Jozefovi Čekeľovi bolo opätovne obnovené právo požadovať náhradu škody, ktorá mu vznikla vážnym poškodením zdravia. Obžalovanému hrozí trest odňatia slobody v dĺžke 3 - 8 rokov. Mesto poskytlo svojmu zamestnancovi právnu ochranu renomovanej advokátskej kancelárie Havlát partners (JUDr. Robert Havlát).
   Počas dvadsaťročnej činnosti Mestskej polície v Pezinku ide o prvý prípad takéhoto závažného útoku na príslušníka MsP v Pezinku. Pojednávania sa zúčastnilo vedenie mesta na čele s primátorom Oliverom Solgom a príslušníci MsP v Pezinku. 

Mgr. Oliver Solga, primátor mesta
 

Ohodnoťte článok: