Podnikateľské fórum o daniach a podpore podnikania

Január 2012 / Prečítané 1584 krát
   V priestoroch Domu kultúry sa uskutočnilo stretnutie podnikateľov pôsobiacich v Pezinku. Stretnutie zorganizoval Klub podnikateľov mesta Pezinok. Na pôde novovzniknutého Podnikateľského fóra prebehla diskusia s predstaviteľkou Daňovej správy Ing. Katarínou Noskovičovou na tému reorganizácie Daňového úradu a aktuálnych zmien týkajúcich sa daňových povinností.
   S primátorom Oliverom Solgom podnikatelia prebrali témy týkajúce sa spoplatnenia parkovania v centre mesta, mestské dane a poplatky a dopravnú infraštruktúru. Podnikatelia veľmi pozitívne prijali informáciu primátora, že v najbližšej dobe sa obnovia rokovania o dlhoočakávanom obchvate Pezinka. Peter Galan, predseda predstavenstva Klubu podnikateľov mesta Pezinok, informoval o pripravovanej klubovej činnosti v roku 2012 a o spoločnom záujme na presadzovaní zmien, ktoré by pozitívne vplývali na rozvoj podnikania v Pezinku.
   Klub podnikateľov mesta Pezinok je dobrovoľnou organizáciou podnikateľov a živnostníkov, ktorá bola založená v roku 1994. Hlavným cieľom klubu je podpora jeho členov, pôsobenie na rozvoj podnikania, nadväzovanie spoločenských a pracovných kontaktov medzi podnikateľskými subjektmi i samosprávnymi a štátnymi orgánmi. Na prvom Podnikateľskom fóre sa okrem členov klubu zúčastnilo 52 prevažne malých a stredných podnikateľov.
 
Branislav Dušek
 

Ohodnoťte článok: