Pezinské vínne pivnice 2012

Január 2012 / Prečítané 2114 krát
   Občianske združenie Museum Vinorum v spolupráci so svojimi partnermi Malokarpatským múzeom v Pezinku, Mestom Pezinok a Združením pezinských vinohradníkov a vinárov po roku opäť pripravuje štvrtý ročník podujatia Pezinské vínne pivnice 2012. Tie sa uskutočnia v sobotu, 18. februára, v čase od 12.00 do 21.00 h. V tento deň otvoria domáci vinári, členovia ZPVV a vybraní hostia z blízkych okolitých obcí svoje pivnice a stanovištia, kde ponúknu svoje vína na ochutnávku.
   Kým ročník 2010 bol v Pezinku pamätný v negatívnom význame, tak ročník 2011 vinohradníkom všetky strádania vynahradil mierou vrchovatou. Hrozna bolo dostatok vo veľmi dobrom zdravotnom stave a korunu tomu dávali pekné hodnoty kyselín a cukornatosti. Jedným slovom, paráda! Či sa tieto dobré správy pretavili aj do výbornej kvality vín, budete mať možnosť posúdiť osobne.
   Cena vstupenky na podujatie ostáva už dva roky nezmenená - 25 €. Tvorí ju degustačný pohárik s logom, taštička na jeho nosenie, Sprievodca degustátora a dva voľné bonusové lístky v hodnote á 5 € (spolu 10 €) na nákup vína, ktoré vás najviac oslovilo. Budeme radi, keď kúpou vína podporíte našich vinárov. Všetci návštevníci s platnou vstupenkou majú možnosť bezplatne ochutnať vzorky všetkých ponúkaných vín.
   Zastávky sú umiestnené v širšom centre nášho starobylého vinohradníckeho mesta, preto môžete spojiť vínnu turistiku s jeho pešou prehliadkou a gastronómiou. Veríme, že získate krásny zážitok z putovania svetom vína a vychutnáte si neopakovateľnú atmosféru, ktorá v tom čase v Pezinku vládne.
   Kapacita pivníc je obmedzená, preto bol do predaja daný limitovaný počet vstupeniek. Bližšie informácie o rezervácii a kúpe vstupeniek nájdete na www.pvp.sk, resp. na tel. čísle 0911 400 495. Rovnako si vstupenky môžete zakúpiť osobne v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, M. R. Štefánika 4, v čase od. 9.00 do 18.00 h. Využite preto túto možnosť čo najskôr. Tešíme sa na stretnutie v sobotu, 18. februára 2012.
 
Martin Hrubala
 

Ohodnoťte článok: