Páčilo sa nám aj zrekonštruované námestie

Január 2012 / Prečítané 1693 krát
   Keď Slováci či turisti zo zahraničia počujú názov nášho najbližšieho susedného okresného mesta Senec, okamžite si predstavia príjemné trávenie voľného času a dovolenky pri vode na tunajších Slnečných jazerách.
   Senec však ponúka i ďalšie možnosti, o čom sa mohli presvedčiť členovia Klubu sprievodcov mesta Pezinok a ďalší záujemcovia počas návštevy koncom minulého roka. Program našej návštevy v Senci zabezpečil tunajší mestský úrad, Múzeum Senec a Okresná správa cestovného ruchu.
   Boli sme prijatí v Informačnom centre, kde sme si mohli vybrať propagačné materiály o meste, možnostiach rekreácie i ubytovania. Mohli sme si zakúpiť tiež pohľadnice a dostali sme informácie o kultúrnych, športových i spoločenských podujatiach v meste i okrese a dokonca sme tu videli aj materiál o Pezinku a malokarpatskom regióne.
   Následne sme sa stretli s predstaviteľmi Okresnej správy cestovného ruchu a so záujmom sme si pozreli pozoruhodné mestské múzeum. Pracovníčka múzea Margita Poláková nám poskytla fundovaný odborný lektorský výklad histórie mesta i regiónu. Ako spoluautorka nám predstavila publikáciu o histórii mesta – Senec bránou tretieho tisícročia. Potom nás sprevádzala po historickom centre Senca, pričom nám pútavo predstavila historické i moderné objekty. Páčilo sa nám zmodernizované námestie i pamätníky a sochy.
 
Peter Ronec
 

Ohodnoťte článok: