O cestovnom ruchu trochu inak

Január 2012 / Prečítané 1697 krát
   Začiatkom novembra zavítal do Obchodnej akadémie v Pezinku generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Ing. Peter Belinský. Všetky triedy zamerané na cestovný ruch sa zišli vo veľkej zasadačke a vypočuli si zaujímavú prednášku. Dozvedeli sme sa veľa o aktivitách SACR, o fondoch pre cestovný ruch, ale aj o prednostiach a nedostatkoch našej krajiny v rámci cestovného ruchu. Videli sme pútavé video o Slovensku, ktoré bolo podnietené Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Pán Belinský nám so zanietením rozprával o Slovensku ako o malej veľkej krajine. Myslím, že mnohí sme po jeho slovách začali Slovensko vnímať inak. Sme hrdí na našu krajinu.
   Dňa 8. 11. sme v našej 3.C triede privítali múzejnú pedagogičku Mgr. Andreu Jamrichovú z Malokarpatského múzea v Pezinku. Časť našej triedy s ňou nadviazala spoluprácu už dávnejšie pri vytváraní a organizovaní našej výstavy v rámci predmetu Kongresové služby, ktorú odprezentujeme vo februári 2012. Teraz sme sa s pani Jamrichovou stretli pri príležitosti brainstormingu. Spoločne sme vymýšľali projekt " Deň D" ako podujatie CR mesta Pezinok, ktorý zrealizujeme v júni pod záštitou Malokarpatského múzea. Cieľom projektu je vniesť do Pezinka novú, nepoznanú aktivitu, ktorá by zaujala obyvateľov. Bude to pre nás náročný, ale o to zaujímavejší projekt.
   A nakoniec to najlepšie. Dňa 9.11. sme sa my, 3.C, vybrali na hrad Červený Kameň, kde sme sa zúčastnili marketingového vzdelávacieho programu pod vedením Ing. Michala Lukáča, kultúrno- propagačného manažéra na hrade Červený Kameň. Prednáška bola zameraná na múzeum Červený Kameň a jeho marketingové aktivity. Na základe vedomostí z marketingu 2. ročníka sme pohotovo reagovali na otázky p. Lukáča, ale dozvedeli sme sa aj veľa nového o múzeu, moderných trendoch v marketingu a sprievodcovskej činnosti. Na konci prednášky Michal Kováčik, ktorý má na starosti koncepciu vzdelávacích programov na Červenom Kameni po dlhšom skúmaní našej triedy vybral štyroch študentov, ktorí budú na hrade pracovať v máji 2012.
   Sme vďační za tieto aktivity spojené s cestovným ruchom, nakoľko sme sa aspoň na chvíľu odtrhli od školských lavíc, z nekonečných a únavných hodín teórie a bolo nám dožičené aj kúsok praxe a možnosť okúsiť niečo nové.
 
Nikola Benkovská