O pezinskej skládke v Luxemburgu

Január 2012 / Prečítané 7440 krát
Budova Súdneho dvoru v Luxemburgu.   V utorok 17. januára sa uskutočnilo konanie vo veci skládky v Novej jame na Európskom súdnom dvore v Luxemburgu.
   Mesto Pezinok a jeho občanov zastupovala advokátska kancelária G. Lehnert, k.s. (konkrétne JUDr. Ján Ondruš a JUDr. Katarína Siváková). Účastníkmi konania za mesto boli aj prednosta Mestského úradu Mgr. Miroslav Šebesta a právnička Mgr. Martina Gaalová. Svoje rozhodnutie súd vyhlási 20. marca. Vláda Slovenskej, Českej a Francúzskej republiky využili svoje právo a vystúpili na pojednávaní, rovnako ako zástupcovia Európskej komisie. Pojednávanie sa uskutočnilo pred Veľkou komorou ESD, v ktorej je trinásť sudcov, čo zvyšuje vážnosť a dôležitosť celej kauzy. Zástupcom Slovenskej inšpekcie životného prostredia bol Doc. JUDr. Ľubomír Fogaš. Konanie bolo pre Pezinčanov významné už i z toho dôvodu, že jeho výsledok môže závažným spôsobom ovplyvniť rozhodovanie Najvyššieho súdu SR.
   Podkladom pre konanie na ESD bol veľmi precízne vypracovaný materiál, ktorý pripravili pracovníčky Mestského úradu Ing. Eva Popluhárová, Ľubica Mezeiová a Martina Gaalová v spolupráci so zástupcami právnickej kancelárie G. Lehnert. Tieto materiály boli poskytnuté aj aktivistom OI Skládka nepatrí do mesta, ktorí sa zúčastnili konania pred ESD. O ďalšom postupe budeme čitateľov Pezinčana informovať. 
 
(ra)

Ohodnoťte článok: