Pezinok lákal turistov na Slovakiatoure

Január 2012 / Prečítané 1361 krát
   Veľtrh ITS SLOVAKIATOUR je najväčším prezentačným podujatím v oblasti cestovného ruchu na Slovensku. Koná sa každý rok, vždy v januári, a pravidelne sa ho zúčastňuje aj mesto Pezinok. V tomto roku sa uskutočnil už osemnásty ročník, prezentovalo sa na ňom 405 vystavovateľov z 21 krajín. Počas štyroch dní spolu so špecializovanými výstavami Wellness a fitness, Poľovníctvo a oddych, Gastronomický veľtrh Danubius Gastro brány výstaviska v bratislavskej Inchebe prekročilo 72 764 ľudí zo Slovenska i susedných krajín.
  Mesto Pezinok sa podobne ako v minulých rokoch prezentovalo v rámci expozície Bratislavského samosprávneho kraja. Na veľtrh sme prišli aj tentoraz s bohatou celoročnou ponukou pre turistov. " Pezinok môže návštevníkom ponúknuť nielen bohatú históriu, kultúru, športový život a krásnu prírodu, ale samozrejme aj víno a vinárske podujatia počas celého roka. Je tu možnosť navštíviť vinotéky, vinárne, menšie festivaly, výstavy a ďalšie väčšie i menšie podujatia," povedal primátor mesta Oliver Solga.
   Záujem o náš stánok na veľtrhu bol značný a nebolo to len kvôli ochutnávke kvalitných pezinských vín. Ľudia si brali pripravené propagačné materiály a zaujímali sa bližšie o podujatia a služby pre turistov." Chceli by sme, aby návštevníci nechodili k nám iba na jeden deň, ale aspoň na víkend, nielen muži na ochutnávanie vín, ale celé rodiny, vrátane detí. Predĺženie pobytu pre turistov bude v tomto roku našou prioritou," doplnil primátor.
   V našom meste sa ozaj počas roka koná množstvo podujatí, ktoré môžu návštevníkov zaujať. Niekedy by ich bolo však potrebné lepšie skoordinovať, aby si nekonkurovali, ale naopak dopĺňali sa a rozšírili ponuku víkendového alebo celotýždňového programu pre dospelých, mládež a deti. Máme aj historické pamiatky, múzeá, zaujímavé výstavy, aj toto treba ponúknuť návštevníkom na spestrenie ich pobytu.
 
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: