Medzinárodný filmový festival Mórbido

December 2011 / Prečítané 1157 krát
   V dňoch 10.-13. novembra sa v mexickej Méride uskutočnil 2. ročník medzinárodného žánrového filmového festivalu Mórbido. Na jeho organizácii sa podieľala aj Pezinčanka Jana Jántová.
   Mórbido je najväčšie mimovládne kultúrne podujatie na yucatánskom polostrove. Jeho druhý ročník navštívilo 4300 divákov. Festival je zameraný na žáner fantasy a horor. Okrem filmových predstavení sa uskutočnili konferencie na filmové témy a výstava výtvarných prác. Diváci sa mohli zúčastniť aj na diskusii s pozvanými hosťami, medzi ktorými boli režiséri a producenti premietnutých snímok.
   Mórbido Mérida si kladie za cieľ filmovú výchovu, aktívnu participáciu publika a úlohu prinášať na Yucatán filmové premiéry a aktivity, ktoré v tejto časti Mexika nie sú celkom bežné. Do budúceho ročníka organizátori pripravujú napríklad projekciu Metropolisu so živým koncertným doprovodom domáceho symfonického orchestra. Festival Mórbido Mérida je príkladom študentskej iniciatívy, keďže jeho zakladajúcimi organizátormi sú študenti. 
 
(jj)

Ohodnoťte článok: