Vďaka hasičom a záchranárom

December 2011 / Prečítané 1652 krát
   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Pezinku to nemajú jednoduché. Stále musia byť pripravení. Nieto takmer dňa, kedy by nemali hlásenú naliehavú žiadosť o pomoc a zásah pri požiari alebo záchrannej akcii. Dokazuje to aj týždeň od 14. do 20. novembra.
   V prvý deň podvečer bol hlásený požiar lesného porastu vo Svätom Juri. Našťastie rozsah nebol veľký. V stredu ráno jednotka HaZZ vyrážala k dopravnej nehode na Trnavskej ulici v Pezinku. Bolo treba odstrániť unikajúce prevádzkové kvapaliny z auta sorbentom. Poobede došlo k zrážke dvoch vozidiel na ceste medzi Grinavou a Slovenským Grobom. Jedno vozidlo bolo naboku, bolo ho potrebné prevrátiť pomocou navijáka a tiež zlikvidovať vytečené ropné kvapaliny. V piatok večer sa hasiči rýchlo presúvali k požiaru osobného motorového vozidla v Modre. Požiar uhasili, pričom pred ich príchodom účinne pomáhali hasiť aj občania. V sobotu v nočných hodinách dostali hlásenie o dopravnej nehode na Pezinskej ulici vo Vinosadoch. Havarované vozidlo silným nárazom zlomilo betónový stĺp a strhlo elektrické vedenie. Z vozidla vyslobodili osobu s ťažkým zranením nôh, ktorú pomohli naložiť do sanitky. V nedeľu na obed pezinskí hasiči zasahovali pri úniku plynu na Pezinskej ulici vo Vinosadoch. V dome našli osobu, ktorá už nejavila známky života. Večer krátko po dvadsiatej bol hlásený požiar v rodinnom dome v Grinave po výbuchu kachieľ na tuhé palivo. Horeli sadze v rozpálenom dymovode. Jednotka ochladila dymovod a pozrela okolie komína termokamerou.
   Zo skúseností z minulých rokov ani v čase Vianoc nie sú hasiči a záchranári bez práce. Pomáhať ľuďom považujú za svoju povinnosť. My sme im za zachránené životy a majetkové hodnoty veľmi vďační. Skúsme svojou zvýšenou opatrnosťou dopriať aj im cez sviatočné chvíle niekoľko hodín pokoja a čas na zastavenie sa.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: