Pozor na požiare cez najbližšie sviatky!

December 2011 / Prečítané 1204 krát
   Vianoce sú najkrajšie a najmilšie sviatky v roku. Mnohí z nás sú v predvianočnom čase milší, citlivejší, máme viac pozitívnych prejavov k ľuďom.
   Žiaľ, štatistiky požiarovosti sú aj v tomto období neúprosné. Každoročne do nich pribúda neradostný počet varovných čísel, pod ktoré sa v mnohých prípadoch podpisuje ľudský činiteľ: nedbanlivosť, ľahostajnosť, podceňovanie požiarneho rizika pri používaní otvoreného ohňa. Túto smutnú štatistiku požiarovosti v nemalej miere napĺňajú deti, ktoré sú v tomto predvianočnom čase ponechané bez dozoru dospelých.
   Milí spoluobčania, venujte zvýšenú pozornosť a opatrnosť pri používaní vianočných prskaviek a inej zábavnej pyrotechniky. Majte na mysli, čo všetko sa môže stať pri jej nesprávnej manipulácii. Žiadna po domácky vyrobená svetlica alebo delobuch nepatrí do rúk dospelým ani deťom! Nenechávajte deti bez dozoru, ich nekontrolované „hry“ sa mnohokrát končia tragicky. Pri odpaľovaní svetlíc alebo prskaviek vzniká otvorený oheň, ktorý sa veľmi často stáva príčinou vzniku požiaru. Ten, kto nevidel vyhorený byt, si len ťažko dokáže predstaviť, aké škody môže oheň priniesť.
   Profesionálni a dobrovoľní hasiči okresov Pezinok a Senec vám prajú príjemné a v láske prežité Vianočné sviatky, ako aj krásne prežitého tohtoročného Silvestra. Aby sme sa navzájom stretávali pri bežných srdečných stretnutiach a nie pri likvidácii mimoriadnej situácie.
   Na záver vám pripomíname, že v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu nájdete pomoc v núdzi na tel. čísle 112.
 
npor. Alžbeta Jarošová
 

Ohodnoťte článok: