Primátor o poliklinike: Neverte JPP!

December 2011 / Prečítané 1383 krát
   Agentúre JPP, teda Jedna Pani Povedala, sa v Pezinku celkom darí. Každú chvíľu sa dozviete zaručene pravdivé informácie z prvej ruky. Informácia, ktorá práve teraz aktuálne obieha mesto a šíri sa rýchlosťou chrípkovej epidémie, je tá o predaji mestskej Polikliniky.
   Vyzerá asi takto: „Je to pravda (alebo: Počul som,...) že mesto (môžete si dosadiť primátor alebo riaditeľ) opravuje polikliniku preto, lebo ju chce predať!?“ Nie, nie je to pravda! Je to dezinformácia, ktorá sa zrodila zo zlého úmyslu alebo hlúposti ľudí, ktorí takto uvažujú alebo takto konajú, v duchu príslovia: „Podľa seba súdim teba!“
   Ako primátor som v minulosti podnikol množstvo krokov a úsilia, aby Polikliniku od Bratislavského samosprávneho kraja dostalo mesto. Vďaka mojej vytrvalosti, argumentom a najmä ústretovosti prvého župana Ľuba Romana sa to podarilo. Možno sme jediné mesto na Slovensku, ktoré poliklinku dostalo do svojho vlastníctva. Ostatné boli predané alebo sprivatizované. Od začiatku sme hovorili, že bude mestská a bude slúžiť lekárom a zdravotníckej činnosti. A tak je tomu dodnes. Dnes ju máme obsadenú na 80 percent. Od začiatku sme nezdvihli ani o cent nájom, stále je v prepočte 1700 korún za meter štvorcový a rok. Nové okná, nové kúrenie a kotolňa a terajšie zateplenie fasády smerovali a smerujú k tomu, že lekári majú nižšie poplatky za energie. Je pravda, že niektorí odišli do reprezentatívnejších, možno ekomicky výhodnejších priestorov.
Osobne som presvedčený, že príde doba, kedy budeme mať našu Polikliniku opäť zaplnenú na 100 percent. Preto akékoľvek slová o jej predaji považujem za totálnu hlúposť, naozaj len na úrovni agentúry JPP.
 
Oliver Solga
 

Ohodnoťte článok: