Zimná údržba na miestnych komunikáciách

December 2011 / Prečítané 1320 krát
Čakáme na sneh, ale ten prináša aj starosti...   Údržbu miestnych komunikácií – ciest a chodníkov vykoná v čase zimy mesto prostredníctvom firmy Petmas spol. s. r. o. Na údržbe sa musia podieľať aj občania. Chodníky, ktoré sú priľahlé k nehnuteľnosti, musia udržiavať v bezpečnom a priechodnom stave bez snehu a ľadu. Touto cestou vyzývame majiteľov domov, obchodov, kancelárií a reštaurácií hlavne v centre mesta, aby si plnili svoje povinnosti pri zimnej údržbe chodníkov nielen preto, že je to ich povinnosť zo zákona, ale hlavne preto, aby sa všetci v Pezinku cítili bezpečne (§ 5 VZN č. 1/2002 o verejnom poriadku).
   V Pezinku sú ulice, ktoré mesto zatiaľ neprevzalo do svojej správy. Ide o účelové komunikácie vo vlastníctve právnickej osoby. Obyvatelia sa musia obracať so žiadosťou o údržbu na majiteľa komunikácií. Ide napríklad o ulice na Dubovom vŕšku (K. Frankovej, Ľ. Rajtera, E.Suchoňa), časť sídliska Muškát II (Hroznová nepárne č. 1 až 21, Veltlínska a Trnavská 22), Topoľová a Javorová ulica, Rozálka, Schaubmarova a R. Rétiho.
V rekreačných oblastiach mesto vykonáva údržbu hlavných ťahov, v Kučišdorfskej doline na odbočkách po kontajnerové stanovište a po hotel Istota. Údržbu štátnej cesty vedúcej cez Pezinok zabezpečujú Regionálne cesty Bratislava a.s.

(OM-OŽP)
 

Ohodnoťte článok: