Tohtoročný Pezinský strapec sa niesol vo sviatočnom duchu

November 2011 / Prečítané 2019 krát
Na parkete sa predstavilo vyše 140 tanečných párov.   Koncom septembra sa uskutočnil v Dome kultúry v Pezinku 37. ročník medzinárodnej tanečnej súťaže PEZINSKÝ STRAPEC, ktorý bol zároveň 4. kolom Slovenského pohára. Organizátorom podujatia bol Klub spoločenského tanca PETAN, Tanečné centrum CHARIZMA a Pezinské kultúrne centrum. Výnimočnosťou tohtoročného podujatia boli oslavy 40. výročia založenia KST Petan.
   Na Pezinskom strapci 2011 súťažilo 143 párov v štandardných i latinskoamerických tancoch. V kategóriách dospelých štartovala slovenská špička, nechýbali úradujúci majstri SR i viaceré páry z finále majstrovstiev Slovenska. Návštevníci podujatia mohli teda vidieť tanečnú úroveň veľmi vysokej kvality, najmä vo finále (štartovalo 12 najlepších párov) v oboch kategóriách. Podujatie sa aj tentoraz nieslo v tradične výbornej atmosfére.
   V kategórii juniorov 2D STT si víťazstvo vytancovali Erik Srnák a Sabina Nováková z tanečného klubu Extra Dance Team Bratislava. V juniorskej kategórii v latinskoamerických tancoch triumfoval pár Filip Kucman – Valéria Terézia Ziffová (Sun Dance Academy Bratislava). Na peknom treťom mieste sa umiestnil pezinský pár Marek Feder – Lucia Hradská (KST Petan).
   V kategórii dospelí B STT zvíťazili Jakub Chudík a Kristína Rollová (Interklub Madit Bratislava). Na skvelom druhom mieste sa umiestnili tanečníci KST Petan Pezinok Denis Gschwandtner – Renáta Vičíková. V latinskoamerických tancoch boli najúspešnejší Daniel Bóka a Nikolett Szallai z Maďarska.
   V Slovenskom pohári v juniorskej kategórii v STT i LAT triumfovali Branislav Šoltýs a Emília Scherfellová z TC Fortuna Poprad. Medzi dospelými v štandardných tancoch vyhral tanečný pár David Schawell – Barbara Bilčíková (TK Dansovia Bratislava) a v latinskoamerických tancoch Jiří Hein – Lucia Krnčanová (TK Uni Dance Bratislava). Najúspešnejším domácim párom boli Richard Forro – Petra Víťazková.
   „Tohtoročný Pezinský strapec sa niesol v sviatočnom duchu. Pripomenuli sme si 40. výročie založenia nášho tanečného klubu Petan. Na podujatie sme pozvali zakladajúcich členov, trénerov a najúspešnejšie páry, ktorým sme odovzdali upomienkové predmety. Počas večera sme premietli film z našej histórie. Po skončení podujatia sa uskutočnilo milé spoločné posedenie. Tohtoročný Pezinský strapec sa teda vydaril nielen po tanečnej, ale i spoločenskej stránke,“ povedala nám dlhoročná šéfka súťaže i klubu Mgr. Kvetoslava Štrbová.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: