Spestrili seniorské podujatie v Ružinove

November 2011 / Prečítané 1180 krát
   Knižnica Ružinov organizovala v spolupráci s ružinovskými seniormi súťaž „O najstaršiu starú mamu“.
   Keď sme rozmýšľali nad kultúrnym programom, ktorý by vhodne doplnil súťažné zápolenie, ktosi poznamenal, že by sme mohli pozvať súbor Šafrani z Pezinka. A tak sa i stalo.
   Bolo by možné podrobnejšie hodnotiť vystúpenie tohto speváckeho zboru, ktorý naplnil všetky naše očakávania. To však nie je podstatné. Tým hlavným je atmosféra, ktorú dokážu jeho členovia vykúzliť priamo „na pľaci“. Kombinácia spevu s hovoreným slovom je v ich podaní ťažkým kalibrom, ktorý nenechá nikoho ľahostajným. Jednoducho z toho vanie úprimnosť, presvedčenie o správnosti toho, čo sa robí a ako sa to robí.
   Keď sa tak na tým zamyslím, máme v Bratislave všeličo od výmyslu sveta, ale niečo také ako Šafrani veru nemáme. A preto Pezinku tak trochu aj závidím, že majú takýto zmiešaný spevácky zbor. Nepatrím už k najmladším a počul som už všeličo, ale treba povedať, že toľko nadšenia, chuti do muzicírovania spojenej s nemalou erudíciou a k tomu patričná noblesa či hrdosť na seniorský stav spolu s dôstojným spoločenským vystupovaním – sú atribúty, ktoré možno takto „na jednej kope“ stretnúť málokedy a málokde.
   A tak súboru Šafrani pod vedením opernej speváčky Márie Turňovej prajem všetko najlepšie v mene svojom i v mene všetkých, ktorí ich mali tú česť vidieť a počuť u nás v Ružinove.
 
Peter Kuzma
 

Ohodnoťte článok: