Pezinský zámok po rokoch ožil

November 2011 / Prečítané 2192 krát
   Malokarpatská vinohradnícka spoločnosť pripravila na sobotné popoludnie a večer 5. novembra veľkolepé otvorenie tunajšieho Zámku a jeho sprístupnenie verejnosti.
   Podujatie Slávnosť mladého vína na Pezinskom zámku bolo prvým z množstva pripravovaných podujatí, na ktorých budú môcť návštevníci nielen degustovať kvalitné vína, ale sa aj oboznámiť s históriou Zámku. Kompletná prehliadka je doplnená portrétmi šľachticov, ktorých osudy sú zviazané s jeho históriou. Po prvýkrát si môžeme na fotografiách v jednotlivých miestnostiach pozrieť, aké bolo pôvodné dobové zariadenie Zámku. Absolútnym unikátom je prehliadka novoobjavenej hradnej kaplnky a mnohé doteraz skryté architektonické detaily. ako je napr. ústredný krb, ktorým sa vyhrievali miestnosti bývalých salónikov či zamurované skrine.
   Podujatia na Zámku budú pokračovať aj 9. a 10. decembra podujatím nazvaným Vianoce na Pezinskom zámku. Ich súčasťou bude napr. aj bohatý program pre deti, v ktorom nebude chýbať pečenie a ozdobovanie medovníkov či maľovanie obrázkov s vianočnou tematikou.
 
(ra)

Ohodnoťte článok: