Tekvičková slávnosť v ZŠ Na bielenisku

November 2011 / Prečítané 1394 krát
   Na našej škole je už dlhoročná tradícia vítania jesene. Je to akcia, pri ktorej sa deti veľa naučia o prírode i plodoch jesene.
   Tekvičková promenáda bola veľká, do súťaže o najzaujímavejšie vyzdobenú tekvičku sa zapojilo 114 detí a bolo z čoho vyberať. Porotou boli samotné deti, ktoré po skupinách hodnotili vystavené tekvičky, ktorých nápaditosť bola veľmi bohatá: labuť, loď, pirát, ježko, rôzne rozprávkové postavičky, samozrejme nechýbali ani strašidelné tekvičky. Najviac sympatií získala labuť, ktorá upútala nielen deti, ale i ostatných návštevníkov školy. Táto slávnosť však nie je len výstavou tekvičiek, ale i ďalších sprievodných podujatí, výroba maškŕt, ktoré prevažne pre deti pripravujú mamičky či babičky – sladké či slané maškrty z jesenných plodov. Ale ani deti sa nedali zahanbiť, v rámci súťaže aranžovania ovocia a zeleniny vytvorili úžasné kreácie ako ananásové lode, slniečko, smajlíkov, tučniakov, ovocnú záhradu, zeleninové všeličo, záhradu plnú prekvapení, deduška farmára, kytičku pre zajačika, zeleninovú ZOO, ježka a iné.
Ako odmena pre rodičov bol pestrý program, ktorého sa zúčastnili takmer všetky deti 1. stupňa. Svojou rozmanitosťou a milým prevedením navodili príjemnú atmosféru a spokojný úsmev na tvárach rodičov. žiaci 3. roč.
 

Ohodnoťte článok: