Výtvarná súťaž na tému Divy mojej krajiny

November 2011 / Prečítané 1700 krát
   Občianske združenie EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC usporiadalo 13. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky pre 6 až 15 ročné deti EX LIBRIS HLOHOVEC na tému Divy mojej krajiny. Do súťaže bolo prihlásených 1739 prác detí z 12 krajín – Bieloruska, Bulharska, Českej republiky, Číny, Estónska, Maďarska, Poľska, Ruska, Slovinska, Srbska, Taiwanu a Slovenska.Súťaž mala tri kategórie: 1. ZUŠ EXLIBRIS 12 – 15 roč., 2. voľná kategória 6-11 roč., 3. ZŠ – návrhy EX – LIBRIS 12-15. r. Práce hodnotila odborná porota.
   V tretej kategórii súťažila aj Pezinčanka Kristína Kuzmová, žiačka 9.A zo ZŠ Kupeckého , ktorá získala pekné tretie miesto. Gratulujeme.
   „Súťaž propaguje mesto Hlohovec, ale i Slovensko ďaleko za našimi hranicami, a nekladie si za cieľ len rozvíjať tvorivosť detí, ale aj ich srdce. Divom krajiny detí sa stali drevené kostolíky, krásny strom rastúci osamelo na lúke, kamzík v horách, vtáčiky na strome, ale aj láska, historické i súčasné osobnosti, skvosty architektúry a prírody,“ povedala predsedníčka Občianskeho združenia EX LIBRIS AD PERSONAM Helena Pekarovičová. 
 
(MŠ)
 

Ohodnoťte článok: