Jablkové hodovanie v Malokarpatskom múzeu

November 2011 / Prečítané 1484 krát
   Malokarpatské múzeum v Pezinku spolu s Bratislavským samosprávnym krajom pripravili 8. októbra ďalší ročník akcie Jablkové hodovanie. Do štvrtého ročníka osláv ovocia, ktoré symbolizuje zdravie a lásku, sa zapojili obce Stupava, Malacky, Senec, Dunajská Lužná, Jablonové, Modra a Pezinok.
   Malokarpatské múzeum v spolupráci s Mestom Pezinok zabezpečili pre predajcov stánky, ktoré umiestnili pred budovou a vo dvore múzea na Ulici M. R. Štefánika. V dôsledku nepriaznivého počasia organizátori časť podujatia presunuli do interiérov. Návštevníci si v pivničných priestoroch múzea mohli zakúpiť jablčné dobroty, varené i pečené, tuhé i tekuté , nechýbali ani handmade výrobky s námetom jabĺk od výrobcov zo sashe.sk a ďalších. Mnohí využili aj možnosť zakúpiť si čerstvé jablká a jablčné šťavy.
   Podujatie začalo príhovormi riaditeľky múzea Danky Kopálovej, primátora mesta Olivera Solgu a podpredsedu BSK Martina Bertu.
   Súčasťou akcie bol aj kultúrny program, v ktorom sa predstavili DFS Dolina z Bratislavy, divadlo pre deti MaKile a trio ĽH Matúša Kyseľu. Detskí návštevníci si mohli spolu s rodičmi tiež vyrobiť svietniky z jabĺk.
   Malokarpatské múzeum ďakuje za spoluprácu Bratislavskému samosprávnemu kraju, Malokarpatskému osvetovému stredisku v Modre, Mestu Pezinok, TV Pezinok a všetkým, ktorí majú zásluhu na tejto príjemnej a sladkej akcii.
 
Mgr. Miroslava Kišoňová
 

Ohodnoťte článok: