Jeseň priniesla množstvo rizík na cesty

November 2011 / Prečítané 1335 krát
   Príchodom jesene pribúda počet dopravných nehôd. Ranné hmly a daždivé počasie komplikujú premávku na ceste. Nehovoriac o tom, že dni sa pomaly skracujú. Za šera odchádzame z príbytkov za prácou a za tmy sa vraciame. Znížená viditeľnosť či mokrá vozovka by mali donútiť každého vodiča znížiť rýchlosť a dodržiavať dostatočné odstupy od druhých vozidiel.
   V hmle a za dažďa smie vodič použiť hmlové svetlá. Pre chodcov a cyklistov je životne dôležité byť dobre viditeľný pre vodičov. Preto používajte oblečenie s reflexnými prvkami alebo reflexné pásky či reflexné vesty! Zo zákona sú povinní byť takto označení za zníženej viditeľnosti cyklisti na ceste a chodci idúci po okraji cesty mimo obce.
   Hrozbu na cestách v tomto ročnom období predstavuje najmä: odpad na ceste z jesenných poľnohospodárskych prác, mokré opadané lístie, lesná a poľná zver, ranné a nočné primŕzanie vozovky.
   Mnohým dopravným nehodám možno predchádzať. Predvídavosť je na mieste! Odporúčame preto znížiť rýchlosť a vyhnete sa tak riziku prípadného šmyku!
   Polícia chce upozorniť všetkých účastníkov cestnej premávky na to, aby boli obzvlášť v tomto období na cestách opatrní, správali sa na cestách disciplinovane a ohľaduplne, nepreceňovali svoje schopnosti a zručnosti, dodržiavali zásadu „vidieť a byť videný“. 
 
Mgr. Zuzana Mišovičová
 

Ohodnoťte článok: