Z posledného zasadnutia Zastupiteľstva BSK

November 2011 / Prečítané 1187 krát
   XIV. pracovné zasadnutie Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutočnilo 4. novembra. Po búrlivom začiatku, počas ktorého poslanci za stranu Smer-SD podali návrh na odvolanie podpredsedu BSK Iva Nesrovnala a ich následnom odchode z rokovacej sály sa ďalší program niesol v pracovnom a konštruktívnom duchu.
   K dôležitým bodom patrila informácia o výsledkoch verejných obstarávaní za prvý polrok a zmeny rozpočtu. V niekoľkých bodoch sa poslanci venovali aj budovaniu cyklotrás a projektu Cyklomost II. zo Záhorskej Bystrice do rakúskeho Angernu. Zastupiteľstvo schválilo aj spoločný zámer na vybudovanie Alpsko-karpatského koridoru a vstup BSK ako partnera do projektu Trans Danube, v ktorom ide o intenzívnejšie využitie lodnej dopravy na Dunaji. Poslanci boli informovaní aj o pokute 800 tis. eur, ktorú župa dostala od ÚVO za trojnásobné predraženie rekonštrukčných prác na Gymnáziu Gröslingova v Bratislave. Toto neúmerné predraženie sa udialo bez vedomia zastupiteľstva za predchádzajúceho vedenia BSK.
   V závere rokovania sa preberal aj bod, ktorý na začiatku vyvolal spomínaný odchod poslancov Smeru - SD. Ako vyplynulo z informácie zúčastnených poslancov, išlo len o administratívne pochybenie konkrétneho úradníka, ktorý materiál pripravoval do komisie. 
 
Oliver Solga, poslanec BSK
 

Ohodnoťte článok: