Slovenský rekord na Vinobraní

Október 2011 / Prečítané 1993 krát
Kotúľka s rekordnými 4500 vínnymi zátkami   Počas Vinobrania 2011 v Pezinku tunajší predajca motorových vozidiel KARIREAL SLOVAKIA a.s. sa pokúsil o utvorenie slovenského rekordu - vytvorenie najdlhšej reťaze z vínnych zátok. Počas dvoch dní v sobotu a nedeľu mali návštevníci podujatia možnosť priniesť vínne štople a odovzdať ich v stánku firmy. Tu ich pozdĺžne prevŕtali a navliekli na silonové lanko, ktoré potom nakrúcali so zátkami na veľkú kotúľku o priemere asi jeden meter.
   Za trinásť hodín čistého času zbierania počas obidvoch dní sa desiatka ľudí mala čo zvŕtať, aby stíhali registráciu, navŕtanie zátok a ich navlečenie na lanko. V nedeľu popoludní po 13. hodine rekord ukončili a nastalo meranie. Dĺžka tejto reťaze dosiahla úctyhodných 201,5 metra a na jej zhotovenie bolo potrebných takmer 4500 kusov vínnych štopľov.
   Za svoje snaženie organizátori prevzali z rúk komisára Romana Farkaša certifikát o vytvorení slovenského rekordu. Účastník, ktorý priniesol so sebou najväčší počet vínnych zátok, vyhral auto na víkend a ďalší obdržal výtlačok Knihy slovenských rekordov.
 
(is,db)

Ohodnoťte článok: