Permoník ponúkol zaujímavý program

September 2011 / Prečítané 2459 krát
   Cez tretí augustový víkend sa uskutočnil v Pezinku 16. ročník Malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov PEZINSKÝ PERMONÍK. Podujatie tradične našlo svoje miesto v rozľahlých priestoroch Domu kultúry. Do Pezinka na pozvanie organizátorov prišli desiatky vystavovateľov a zberateľov, ktorí návštevníkom výstavy z Pezinka i širokého okolia umožnili nahliadnuť do svojich súkromných zbierok mimoriadne vzácnych nerastov z celého sveta. Mnohí aj využili príležitosť zakúpiť si kúsok tej nádhery pre seba a odniesli si ju s potešením domov.
   Permoník nie je však len výstava. Usporiadatelia na čele s Jirkom Vitálošom, pripravili pre návštevníkov aj viacero sprievodných podujatí. V úvodný deň, piatok 19.augusta, sa uskutočnili zaujímavé prednášky mimoriadne vzácnych hostí - Jiřího Grygara a Pavla Dvořáka. Prvý pútavo hovoril o vzniku prvkov vo vesmíre, druhý o histórii baníctva na Slovensku. Príjemným spestrením večerného programu bolo vystúpenie kapely Medial Banana a didžejov Fayah Soundsystem na tribúne pred domom kultúry. V sobotu najmä mladších návštevníkov zaujalo ryžovanie zlata. Kvôli vzácnemu zážitku nemuseli chodiť ďaleko, trblietajúce zlatinky mohli získať z ryžovacích nádob priamo pred pezinským kulturákom. Poobede boli prednášky o meteoritoch a vzácnych mineráloch Malých Karpát a boli tiež premietnuté filmy o baníctve a geológii. Vo večerných hodinách sa vonku opekalo a na tribúne pred početnou diváckou kulisou koncertovali kapely – Feelme a Vidiek. V záverečný deň bolo na programe bábkové divadlo pre deti a tento rok bohatú hudobnú časť Pezinského Permoníka zavŕšil koncert skupiny Staré Tiene .
   Tohtoročný Permoník bol jedným z najvydarenejších zo šestnásťročnej histórie. Podujatie má stále viac priaznivcov a významnou mierou prispieva k obohateniu spoločenského života v našom meste.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: