PŠC začal dobre

August 2011 / Prečítané 2670 krát
   Futbalisti PŠC Pezinok vstúpili do nového ročníka III. ligy Západ so značnou obmenou kádra. Z mužstva odišli Genčúr, Džubák, Kordanič, Buchel a dvaja Srbi, ktorí nesplnili očakávania. Mužstvo trénera Richarda Slezáka posilnila sedmička nových hračov: Ján Nemček (posledný klub Hradec Králové), Matej Rožník (Trenčín, Piešťany), David Bielčik (Břeclav), Jakub Nemec (České Budejovice), Michal Janotík (Senec),Marek Krištof (Banská Bystrica), Cyril Janoško (FC Košice).
   Prestupy nových hráčov sa doťahovali postupne, aj preto niektorí z nich neboli k dispozícii počas letnej prípravy, ani v prvom súťažnom zápase.
„Myslím si však, že sa nám podarilo dať dohromady ešte kvalitnejší tím ako v predchádzajúcom ročníku. Ešte v prvom zápase s Novým Mestom nad Váhom sme mali k dispozícii len 12 hráčov. Podstúpili sme pomerne širokú obmenu kádra, čo si vyžaduje na začiatok veľké úsilie a čas, aby sa hráči dobre zohrali. S vystúpením svojich zverencov v prvých zápasoch som však veľmi spokojný, až na to zaváhanie v prvom kole,“ povedal nám tréner Richard Slezák.
   Aj keď so zúženým kádrom, ani v prvom domácom zápase s Novým Mestom (prehra 0:1) to nebolo zlé. Herne PŠC dominoval, mal aj viac šancí, ale nešťastne prehral gólom z jedenástky. V druhom zápase v Púchove boli už k dispozícii noví hráči, až na Jakuba Nemca. Po úvodnej oťukávačke naši hráči prevzali iniciatívu, vypracovali si dobré šance, v ktorých boli aj efektívni. Víťazstvo 2:0 bolo prekvapením kola, po hernej stránke sme si ho však zaslúžili. V treťom kole prišla do Pezinka rezerva Spartaka Trnava. Na ihrisku sa predstavili viacerí hráči zo širšieho kádra corgoňligistu (Machovec, Čarnota, Čvirik, Guldan, Petráš a iní).Vo veľmi dobrom zápase, o ktorý sa pričinili obidve mužstvá, PŠC vyhral 1:0. Zatiaľ je to teda skvelé.
   V ďalšom kole odohrajú Pezinčania ťažký zápas v Šali. Súper po vypadnutí z vyššej súťaže má prioritnú úlohu vybojovať postup. Má veľmi dobré finančné podmienky a posilnený káder. S týmto súperom sa PŠC znovu stretne v stredu 24. augusta na pezinskom štadióne v Pohári.
 
 
(mo)

Ohodnoťte článok: