Chceli by ste pracovať v Rakúsku?

August 2011 / Prečítané 1974 krát
   Mnohí čitatelia iste postrehli v médiách správu, že od 1. mája 2011 je rakúsky pracovný trh úplne otvorený aj občanom Slovenska, čo znamená, že pre zamestnanie v Rakúsku už nie je potrebné pracovné povolenie.
   A to je príležitosť aj pre Pezinčanov, veď Rakúsko majú takmer „za humnami“. Okrem toho, že sa môžu pracovne osvedčiť, majú príležitosť získavať nové pracovné skúsenosti, rozširovať si jazykové znalosti, čím budú rásť aj ich šance na trhu práce doma.
   Informácie o voľných pracovných miestach v Rakúsku možno získať z dennej tlače, internetu, alebo rakúskeho servisu trhu práce (AMS). Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Pezinok vám však ponúka informácie aj prostredníctvom siete EURES, ktorá disponuje databázou voľných pracovných miest v celej Európe.
   EURES je celoeurópska sieť tvorená EURES poradcami a EURES asistentmi, ktorí vám radi poradia a pomôžu na každom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a ktorej hlavnou úlohou je podpora mobility síl medzi jednotlivými členskými štátmi Európskej únie.
   Pokiaľ zvažujete nájsť si prácu v Rakúsku alebo v inej členskej krajine Európskej únie, navštívte stránku EURES, kde nájdete ponuku voľných pracovných miest, informácie o pracovných a životných podmienkach, informácie o trhoch práce a tiež linky na iné dôležité a zaujímavé informácie. Nájdete nás na adrese: www.eures.sk , resp. navštívte Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Pezinok na Moyzesovej ul. č. 2 a informujte sa na referáte EURES, kde vám ochotne poskytneme komplexné služby.
 
Mgr. Adrian Demko, ÚPSVaR Pezinok
 

Ohodnoťte článok: