Pezinok privíta návštevníkov Vinobrania

August 2011 / Prečítané 2289 krát
   O necelý mesiac sa v Pezinku uskutoční tradičné Vinobranie. Na podujatie roka v našom meste bol tentoraz vybraný termín 16.-18. septembra.
   Aj v tomto roku sa môžu návštevníci tešiť na širokú ponuku kvalitných vín, burčiakov, gurmánskych špecialít, zábavy pre dospelých, mládež i deti. Komisia Vinobrania rozhodla, že do priestorov pri Bille a pred Domom kultúry nebudú tentoraz umiestňované kolotoče, tieto budú situované výhradne na Kupeckého ulici. Uvoľnené miesta budú k dispozícii pre stánky s občerstvením a na sedenie. Pripravený je aj bohatý kultúrny program. „ Tento rok budú programy opäť na dvoch tribúnach. Hlavná bude na Radničnom námestí a druhá v rekonštruovaných priestoroch Zámockého parku. V piatok na tribúne na námestí bude program Pezinčania Pezinčanom. Účinkovať budú súbory a kapely, ktorých lídrami alebo členmi sú Pezinčania. V sobotu a nedeľu bude už taká programová všehochuť, aby sme uspokojili čo najviac návštevníkov. Na druhej tribúne v Zámockom parku budú špecializované programy. Piatok bude patriť country a folku, sobota cez deň folklóru a večer štylizovanému folklóru. V nedeľu bude táto scéna patriť dychovej hudbe,“ povedala nám riaditeľka Pezinského kultúrneho centra Ing. Ingrid Noskovičová.
   Z programovej ponuky v piatok návštevníkov iste zaujme skupina FUNNY FELLOWS s ktorou bude spievať populárny spevák Csongor Kassai. V sobotu budú ťahákmi skupina DESMOD, Peter Pačut ako Freddie Mercury, Hugo Čáves, ohňová show a ohňostroj. Na tribúne v Zámockom parku svojím vystúpením podvečer divákov iste poteší Folklórny súbor EKONÓM a večer určite zaujme maďarsko-slovenská kapela GHYMES, ktorá už na pezinskom Vinobraní v minulosti účinkovala a zožala veľký úspech. V nedeľu poobede k hlavnej tribúne pritiahne zas tínedžerov Martin Harich s kapelou, ktorý v televíznej Superstar svojím spevom a výzorom očaril najmä dievčatá. Na druhej tribúne pri Zámku bude zas svojím majstrovstvom „kraľovať“ známa krojovaná moravská dychová hudba STŘÍBRŇANKA..
   Organizátori vyvinuli maximálne úsilie k tomu, aby sa návštevníci oberačkových slávností v Pezinku cítili dobre a odchádzali domov spokojní. Očakávame, že aj občania mesta svojou ústretovosťou a dobrosrdečnosťou prispejú k dobrej prezentácii Pezinka a k celkovému úspechu nášho tradičného vinárskeho podujatia.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: