Bilancovanie sezóny mládežníckych družstiev PŠC

Júl 2011 / Prečítané 1306 krát
   V júni sa skončili majstrovské súťaže našich futbalových mládežníckych družstiev. Slávnostné ukončenie sezóny sa konalo v priestoroch štadióna za účasti prezidenta PSČ Vladimíra Mikletiča, trénera A mužstva Richarda Slezáka a ďalších pozvaných hostí.
   Starší dorastenci PŠC Pezinok skončili v regionálnej lige na peknom šiestom mieste napriek svojmu úzkemu kádru. Mladší dorastenci, ktorí v minulej sezóne suverénne vyhrali kategóriu starších žiakov, sa tiež nestratili. Po vyrovnanom priebehu súťaže nestačili najmä na bratislavské tímy a taktiež skončili na 6. mieste. Ich umiestnenie skresľuje fakt, že mnoho hráčov hralo súčasne za starších dorastencov či starších žiakov. Starší žiaci boli po jesennej časti poslední, keď získali len 4 body. Pred jarnou časťou sme si stanovili cieľ pokúsiť sa o záchranu v 2.lige. Napokon sme nazbierali ďalších 15 bodov, čo nám prinieslo konečné 12. miesto s 19 bodmi a záchranu v súťaži. Najlepším strelcom mužstva sa stal Marek Ožvold (10 gólov).
   Mladší žiaci podávali niekedy nevyrovnané výkony. Na domácom trávniku jasne dominovali, ale vonku ľahko púšťali perie, a tak ich konečné piate miesto je vynikajúcim výsledkom. Ukázalo sa, že dobrá letná i zimná príprava naštartovali chlapcov k peknej hre, ktorú neraz diváci odmenili potleskom. Najlepší hráči z mužstva mladších žiakov - Patrik Fraňo, Marek Farkaš, Marek Bojko či Dávid Gašparovič prechádzajú k starším žiakom, kde budú určite prínosom.
   Zápasy prípraviek sa hrali na okresnej úrovni a víťaz okresu postúpil do finále. Našim chlapcom sa do finále nepodarilo prebojovať, v skupine skončili tretí. Tu nie sú však podstatné výsledky, ale ide najmä o to, naučiť sa základné prvky futbalovej abecedy. Možno raz z nich budú kvalitní futbalisti, ale tam ešte vedie dlhá cesta.
   Naše mládežnícke družstvá by sa rady zapojili aj do ďalšieho súťažného ročníka, ale nie všetko závisí len od nich. Našou úlohou je vytvoriť im podmienky, aby mohli športovať. Nemôžu všetko riešiť len rodičia detí.
   Starší aj mladší žiaci začínajú predsezónnu prípravu na sústredeniach v Zuberci a v Rakúsku, hlavne vďaka zanietenosti rodičov, trénerov či vedúcich mužstiev. Majstrovské zápasy začínajú koncom augusta a veríme, že si naši nádejní futbalisti udržia elán a zanietenosť pre hru. Odmenou by im mal byť potlesk fanúšikov na zápasoch, na ktoré vás touto cestou pozývajú. Svoje umenie preukážu aj počas pripravovaných osláv 90. výročia pezinského futbalu, ktoré sa budú konať v sobotu 3. septembra na štadióne PŠC Pezinok na Komenského ulici. Bc.
 
Roman Farkaš
 

Ohodnoťte článok: