Grinavské dni s festivalmi a dobrou zábavou

Júl 2011 / Prečítané 1436 krát
   Cez posledný júnový víkend sa uskutočnili Grinavské dni 2011. Dvojdňovému podujatiu v mestskej časti Grinava po celý čas vládla kultúra a dobrá zábava.

   Prvý deň patril Festivalu mladých. Na úvod vystúpila skupina Country Express z Bratislavy. Vystriedala ju skupina.
   P. A. M. BAND, v ktorej účinkuje Grinavčan Andrej Kozmon. Návštevníci sa výborne bavili, niektorí si aj zatancovali. Viac sa tancovalo večer, keď živú hudbu vymenila reprodukovaná hudba v réžii grinavského diskotékara Eda Polakoviča. Diskotéka vo vynikajúcej atmosfére pod holým nebom trvala až do polnoci.
   Druhý deň Grinavské dni pokračovali Festivalom dychových hudieb a oslavou 90. výročia vzniku dychovej hudby Grinavanka. Najskôr vystúpili deti zo Základnej školy a Materskej školy Orešie. Návštevníkom festivalu sa prezentovali hudobným a tanečným umením. Magnetom programu boli vystúpenia dychových hudieb zo Senca, Vištuka, Vinosad a samozrejme domácej Grinavanky. Organizátori po koncertnom programe ocenili zaslúžilých hudobníkov, ktorí pôsobili v Grinavanke. Ďakovné listy im odovzdal primátor mesta Oliver Solga. Vyvrcholením Festivalu dychových hudieb bolo slávnostné uvedenie prvého CD albumu Grinavanky s názvom Na klebety nedaj, na ktorom je trinásť skladieb.
    Aj záverečný blok programu Grinavských dní patril zábave. Na Juniálese v školskej telocvični do tanca a na počúvanie hrala známa moravská dychová hudba Mistříňanka a diskotékar Edo Polakovič. Vyše dve stovky návštevníkov sa výborne zabávalo až do ranných hodín.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: