Úspešné vína firmy Víno Matyšák

Júl 2011 / Prečítané 1411 krát
   Výnimočný úspech v máji tohto roka dosiahla pezinská spoločnosť Víno Matyšák. Zúčastnila sa prestížnej vinárskej výstavy vo francúzskom Bordeaux Concours Mondial du Sauvignon 2011, kde jej produkt Sauvignon Gold – Sur lie ročník 2010 získal v kategórii Sauvignon blanc Šampióna výstavy (The Special Trophy) s vínom. Ide o víno s chráneným označením pôvodu akostné s prívlastkom neskorý zber, biele, suché.
   Pri výrobe vína bola použitá metóda Sur lie, mladé víno zrelo na jemných kvasničných kaloch v barikových sudoch za pravidelného premiešavania. Výsledkom toho je vyššia farba s nazelenalým odtieňom, výrazne bazová aróma v kombinácii s rebarborovým koláčom.
   Úspešné víno zo Slovenska nechalo za sebou vína z Nového Zélandu, Čile, Francúzska, Talianska, Španielska, reprezentované vinárskymi velikánmi ako Henri Bourgeois, Casa Silva, Mouton Cadet či Saint Clair.
   Firma Víno Matyšák bola v tomto roku úspešná aj na medzinárodnej výstave Sauvignon Fórum v Mikulove v Čechách. Získala tu titul Šampión ružových vín a vicešampióna červených vín.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: