Šafrani uvili kyticu z ľudových piesní

Jún 2011 / Prečítané 1256 krát
   Ako svieži vánok zapôsobil 4. júna v horúcom sobotnom popoludní koncert zmiešaného speváckeho zboru Šafrani, ktorý sa uskutočnil v neskorých popoludňajších hodinách v Malej sále pezinského Domu kultúry.
   Krásne slovenské i moravské ľudové piesne popretkávané veselými veršíkmi pezinských autorov bratov Nosáľovcov a Titusa Holiča, ktoré odzneli v prvej časti, priniesli do sály dobrú a povznesenú náladu. Obecenstvo sa bavilo a nešetrilo potleskom, za čo sa mu v druhej časti koncertu Šafrani poďakovali kyticou uvitou zo známych slovenských a českých skladateľov, ako boli Gejza Dusík, Mikuláš Schneider-Trnavský, Rudolf Piskáček či Karol Elbert.
   Celé vystúpenie bolo nabité emóciami a citlivé vedenie dirigentky Mgr. Márie Turňovej, bývalej sólistky opery SND v Bratislave, spolu s kvalitným klavírnym sprievodom Ing. Jozefa Turňu viedlo zbor k oduševnelému výbornému výkonu. Treba vyzdvihnúť aj výkony sólistov, predovšetkým však výkon Márie Turňovej, ktorá sama niekoľkými známymi piesňami prispela k cvengu dramaturgicky kvalitne postaveného programu.
   Koncert vyvrcholil venovaním obľúbenej piesne v sobotu zosnulému Ing. Ferkovi Wagnerovi, jednému zo zakladateľov Šafranov, vynikajúcemu spevákovi a priateľovi a spoločne s obecenstvom mu venovali dve minúty ticha.
   Spievajúci Šafrani nechali v sobotu na javisku svoje srdcia, čo na záver obecenstvo ocenilo dlhotrvajúcim potleskom. Vďaka vám, Šafrani, za príjemný večer, bravo!
 
Ing. Eva Frťalová
 

Ohodnoťte článok: