O amatérsku súťaž Pezinok spieva je stále záujem

Jún 2011 / Prečítané 1666 krát
   Už 13 rokov existuje v našom meste amatérska spevácka súťaž s názvom Pezinok spieva, spievajte s nami. Jej organizátorom je Mestská organizácia Únie žien Slovenska v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom a Mestom Pezinok.
   Keď vznikol nápad organizovať toto podujatie, mnohí neverili, že má šancu obstáť v takej širokej konkurencii celomestských kultúrnych akcií a množstva profesionálnych programov. Našťastie sa mýlili. Vďaka neúnavným organizátorkám si spevácka amatérska súťaž našla svoje stále miesto v kultúre Pezinka. Obzvlásť teší skutočnosť, že súťažiacimi nie sú len deti a mládež, ktoré sa prezentujú cez zušku,školy či amatérske súbory, ale zúčastňujú sa aj viacerí dospelí, ktorí majú spev radi. Pri svojich vystúpeniach sa všetci vzácne rešpektujú, dokážu oceniť schopnosti toho druhého, vedia sa "podržať" a navzájom povzbudiť. Aj diváci v hľadisku sú žičliví, vedia oceniť kvalitné spevácke výkony, ale aj tolerovať prípadné zakolísania, ktoré často spôsobuje tréma.
Alojz Sloboda získal cenu primátora. Foto (mo)   Tento rok v súťaži Pezinok spieva sa prezentovalo 28 spevákov. Ich vystúpenia hodnotili diváci, ktorí svojimi hlasmi rozhodli o poradí vo všetkých 9 kategóriách. Víťazmi kategórií sa stali: Michal Bednár (8 r.), Sofia Paxiánová (9. r.), ktorá získala tiež Cenu Únie žien Slovenska za jedinečnú prezentáciu slovenského folklóru, Terézia Vráblová, Veronika Adamíčková ( (16 r.), Erik Viktorín ( 24 r.), Ján Hrbek (37 r.), duo Ľuba Virgovičová ( 36 r.) - Libuša Klamová (30 r.), Alojz Sloboda (74 r.), ktorý získal tiež Cenu primátora a grinavská spevácka skupina Jajoba.
   Súťaž sa tradične uskutočnila v Dome kultúry. Najúspešnejší speváci boli ocenení vecnými cenami.
 
(mo)