Mokré oslavy náladu deťom nepokazili

Jún 2011 / Prečítané 1376 krát
Priestory Domu kultúry nahradili Zámocký park.   Daždivé počasie urobilo škrt plánom organizátorov celomestského Dňa detí. Podujatie chceli pôvodne usporiadať v Zámockom parku, od rána však pršalo, preto museli všetko presťahovať do Domu kultúry. Deti prišli v hojnom počte aj sem. Čakali ich tu súťaže, vystúpenia a rôzne atrakcie. Detský džavot a dobrá nálada sa niekoľko hodín rozliehali v najväčšej sále a po chodbách na poschodí i v prízemí. Deti za účasť v súťažiach dostali malú motivačnú odmenu. Firma Grafit ich obdarovala pestrofarebnými balónikmi.
   Hlavnými organizátormi podujatia bolo Mesto Pezinok, Pezinské kultúrne centrum a Centrum voľného času. Na začiatok prišiel deťom k ich sviatku zablahoželať aj primátor mesta Oliver Solga.
   Celomestskú akciu k MDD pripravili aj hasiči. Dobrovoľný hasičský zbor a Okresné riaditeľstvo Hasičského a Na hasičské ihrisko prišli deti aj po búrke. Foto (mo)záchranného zboru pozvali deti na hasičské ihrisko pri Rozálke. Opäť pripravili pre ne zaujímavé atrakcie a ukážky. Škoda, že aj toto podujatie poznačilo počasie. Prišla búrka, po nej však program pokračoval ešte do neskorých poobedňajších hodín.
 
(mo)