Rozálka sa pripravuje na udalosť roka

Jún 2011 / Prečítané 1384 krát
   Pezinský konský areál Rozálka má za sebou hektické, no zároveň úspešné obdobie. Pezinčania i obyvatelia okolitých miest a obcí mohli vidieť výkony svetového kalibru. V máji bola sezóna 2011 otvorená drezúrnymi pretekmi. Neobvykle vysoká účasť jazdcov zapríčinila, že sa súťažilo dlho do noci a ani napriek zlému počasiu jazdci a diváci neboli o nič ukrátení. Keď sa príjemné jarné počasie zmenilo na celodenný lejak, zázemie našli v novej hale a súťaž prebehla úspešne do konca.
   O dva týždne neskôr sa zišlo na Rozálke pre zmenu 200 parkúrových koní, aby si zmerali sily v pretekoch zaradených v kalendári Svetovej jazdeckej federácie (FEI), SHERON GRAND PRIX CSI*, Pezinok. Napriek bohatému medzinárodnému zastúpeniu – prihlásili sa jazdci z 10 krajín – sa víťazom stal Slovák, Juraj Krivjanský.
   Len pred pár dňami, 17. - 19. júna, sa na Rozálke stretli „parkuráci“ opäť. Medzinárodné preteky v skoku na koni boli organizované paralelne s dvojhviezdičkovými voltížnymi pretekmi pod spoločným názvom Slovenské jazdecké dni, a tak to v modernom konskom areáli žilo ako v úli.
   Sezóna na Rozálke sa však ešte zďaleka neskončila. Posledný júlový víkend sa tu budú druhýkrát konať otvorené Majstrovstvá SR v skoku na koni a 1.-4. septembra budeme svedkami mimoriadne náročných pretekov, ktoré sa spájajú s dlhoročnou tradíciou v Pezinku. Uskutoční sa 35. ročník POŠTOVÁ BANKA – BMW GRAND PRIX CSI3* - W o malokarpatský strapec. Toto podujatie bude športovou udalosťou roka a môžeme sa tešiť na výkony svetovej jazdeckej špičky.
   Vstup na všetky preteky je voľný. Viac informácií nájdete na www.rozálka.sk 
 
Mgr. Petra Hašová
 

Ohodnoťte článok: