V klube sa nenudíme – varíme, šijeme upratujeme

Jún 2011 / Prečítané 1805 krát
   Práce má asi každý dosť, ale dokážeme si spríjemniť aj pár voľných chvíľ niečím pekným, čo poteší aj tých druhých. Platí to aj o našom klube dôchodcov na Cajle.
   Cez zimné mesiace sme varili, piekli a začali sme so šitím krojovaných bábik. Zreparovali sme i staré a pokazené, ktoré sme priniesli z domu. Urobili sme kroje z Cajle, Modry, Slovenského Grobu, Viničného, Šenkvíc, Myjavy i Terchovej. Každá z členiek priložila ruku k dielu, ako mohla. Tešíme sa, že môžeme ako výsledok nášho snaženia ukázať i storočné výšivky.
   V jarných dňoch sme urobili brigádu na dvore, upratali sme a niečo ponatierali. Vyčistili sme tiež pivničné priestory. Vždy nás je dosť, aby sme si mohli urobiť nejaké práce. Na brigáde je vždy dobrá nálada a po nej, samozrejme, je vždy niečo na zahryznutie či zapitie.
   Tešíme sa i na naše pravidelné stretnutia v klube v pondelok a vo štvrtok. Je nás stále viac, no žiaľ, už nemáme na čom sedieť. Stoličky sú staré, rozpadajú sa. Stoly sú reparované, i tie už prezrádzajú svoju starobu. Aj keď sa boríme s rôznymi ťažkosťami, ktoré vyplývajú z vyššieho veku a z postavenia dôchodcu, duchom sme mladí. Máme spoločné záujmy, na posedeniach sa zabavíme, vymieňame si skúsenosti, recepty, ručné práce. Samozrejme, často sa bavíme tiež o politickom dianí u nás, a veru, našim politikom by sme mali kadečo, aj nepríjemné, povedať. Takto si žijeme v Klube dôchodcov na Cajlanskej ulici.
 
(kd)

Ohodnoťte článok: