Ženy ukončili kurz sebaobrany

Jún 2011 / Prečítané 1454 krát
   Mestská polícia Pezinok 14. júna úspešne ukončila už tretí kurz sebaobrany určený špeciálne pre ženy. Účastníčky kurzu sa v priebehu štyroch mesiacov oboznámili s teoretickou a hlavne praktickou prípravou na rôzne typy útočníkov.
   K dispozícii mali kvalitne vybavené priestory telocvične a pomôcky, ktoré využívajú počas výcviku aj mestskí policajti. O tom, že nešlo len o nejakú zábavu, ale o reálny nácvik obrany, svedčia záverečné hodnotenia žien. Potvrdzujú, že okrem prakticky využiteľných techník získali dobrú fyzickú kondíciu, lepšie sebavedomie a užili si aj množstvo zábavy. Každá z nich tiež priznala, že techniky si vyskúšali na svojich partneroch alebo priateľoch doma. Pozitívne taktiež zhodnotili prístup vedúceho kurzu, inštruktora sabaobrany pre mestských policajtov inšp. Bc. Miroslava Schlesingera. Poďakovanie v záverečnom zhodnotení ženy venovali aj jeho dobrovoľníkom, ktorí počas kurzu vypomáhali ako asistenti a súčasne útočníci.
   Na záver účastníčky absolvovali záverečné testy, ktoré pozostávali z kondičnej prípravy, praktickej sebaobrany a z písomného testu, po ktorom získali oficiálny certifikát. 
 
(msp)
 

Ohodnoťte článok: