Pezinskí šachisti postúpili do I. ligy

Apríl 2011 / Prečítané 1637 krát
   Pezinskí šachisti po prvýkrát v histórii šachu v našom meste sa stali víťazmi druholigovej súťaže a prebojovali sa do I. ligy. Je to veľký úspech a výzva pre hráčov a výbor na čele s predsedom Tiborom Pobudom. O tento triumf sa zaslúžili Róbert Tíbenský (zo 6 zápasov získal 5 bodov), Ján Hartl ( 8/6 ), kapitán Ivan Jánoš (11/6 ), Martin Kimerling (10/7,5 ), Anton Žáčik ( 4/4), Silvio Michal (7/4 ), Ján Srna (9/5), Ivan Syrový (5/2 ), ale i žiak Janko Mrvík (nastúpil 1x a získal 0,5 bodu). Treba však pochváliť aj ďalších hráčov: M. Maslíka, E. Klemaniča, M. Gažiho, J. Pekařa, S. Hullu, S. Hajtmánka T. Pobudu, K. Frindta. Na úspechu majú zásluhu nielen títo hráči, ale i ich predchodcovia, ktorí s týmto športom v Pezinku začínali: Janko Žurek, Igor Masloviec, Ján Hotový, Arpád Turanský, Karol Pták, Rozália Ptáková, Dezider Kormuth, Jozef Krivošík, F. Krupan, Rudolf Matúšek, Michal Haršany, Grochovci,M. Vaclav, Wolfshörndlovci na čele so Štefanom Mikovičom a ďalší
   Výbor čaká neľahká úloha získať 1500 € na cestovné a diéty a na doplnenie kádra. Čakajú nás ešte posledné zápasy v III.lige, kde naopak naše družstvo bojuje o záchranu. Ďalšiemu nášmu účastníkovi v piatej lige sa rysuje tiež postup do vyššej súťaže, ale len v prípade, že Láb nezostúpi zo IV. ligy. Ak sa nám toto podarí, bude to veľmi vydarená sezóna.
   Pripravujeme sa tiež na významné podujatie – 5. ročník Memoriálu Richarda Rétiho, ktoré sa uskutoční 21. mája o 9.30 hod. vo veľkej sále Domu kultúry v Pezinku. Srdečne vás naň pozývame, hlavne tých čo si chcú len tak zahrať a tým aj podporiť šachový klub, ale aj mladých šachistov, ktorí si chcú zahrať s veľmajstrami. Očakávame i zahraničných účastníkov. Celkove by malo na tomto podujatí štartovať asi 120 šachistov.
   Každý šachista z Pezinka alebo blízkeho okolia je v našom klube vítaný a pre nastávajúcu sezónu potrebný, preto vyzývame všetkých, aj tých, ktorí doposiaľ nenašli odvahu prísť medzi nás. Tešíme sa na vás.
 
Jozef Pták