Skvelá sezóna pezinských volejbalistiek

Apríl 2011 / Prečítané 1074 krát
   Pezinské volejbalistky skončili ročník 2010/2011 prekvapujúco na treťom mieste. O takomto umiestnení sa pred začiatkom súťaže nikomu ani nesnívalo. V predchádzajúcej sezóne Pezinčanky bojovali o udržanie v súťaži, napokon skončili až deviate, čo bolo najhoršie umiestnenie od sezóny 2003/2004. Naviac mali pred tohtoročnou sezónou finančné problémy a hráčsky kolektív opustili viaceré hráčky. Od zverenkýň Ladislava Popeláša teda nikto zázraky nečakal. O to väčšie prekvapenie je v podobe zisku bronzu.
   Vyhrali základnú časť. Do 13. kola to ešte tak nevyzeralo, ale po tesnej prehre v Žiari nad Hronom 4. decembra vyhrali pätnásť zápasov za sebou. Súperky dlho nevedeli ich víťaznú šnúru zastaviť. Víťazné ťaženie nášho tímu zastavila až Senica vo štvrťfinále. Aj to vyhrala len prvý zápas, ďalšie dva skončili víťazstvom našich dievčat. Znamenalo to postup do semifinále. Tu ich čakal súper z kategórie najťažších - Slávia ÚK EU Bratislava, minuloročný majster Slovenska. Hralo sa na tri víťazné zápasy, i keď náš tím na víťazstvo proti kvalitnému a skúsenému súperovi nemal, aspoň ho v dvoch zápasoch potrápil.
   Pezinské volejbalistky teda absolvovali trojzápasové zápolenie o tretie miesto. Súperkami im bolo družstvo COP Nitra. Tri duely, tri víťazstvá znamenali zisk bronzových medailí a potvrdenie skvelej sezóny našich volejbalistiek.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: